Zbigniew Ziobro zapowiada przełom. Będą odważne kroki w sprawie Romana Giertycha

Zbigniew Ziobro w poniedziałek rano był gościem programu trzeciego Polskiego Radia. W udzielonym wywiadzie postanowił mocno wypowiedzieć się na temat Romana Giertycha. – Prokuratura w sposób stanowczy będzie dążyła do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej Romana Giertycha – zapowiedział Ziobro.

Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny podkreślił w swojej wypowiedzi, że według zebranego materiału dowodowego mecenas Roman Giertych powinien stanąć przed sądem.

– W ocenie prokuratury jednoznacznie wskazuje na to, że mecenas powinien stanąć przed sądem i odpowiadać za zarzucane mu czyny – mówił Zbigniew Ziobro.

Po chwili dodał: Mechanizm odpowiedzialności prawnej jest tak skonstruowany, że niezależnie od tego, jaką ma się pozycję trzeba się liczyć z odpowiedzialnością karną.

Zbigniew Ziobro: Roman Giertych powinien stanąć przed sądem i odpowiadać za zarzucane mu czyny

Przypomnijmy, że Roman Giertych jest podejrzany w związku ze śledztwem dotyczącym wyprowadzenia i przywłaszczenia łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Był jedną z dwunastu osób, które w połowie października zostały w tej sprawie zatrzymane.

Prokuratora poinformowała, że zatrzymanym w sprawie przedstawiono poważne zarzuty. Dotyczyły one przywłaszczenia środków spółki, wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy.

Roman Giertych w czasie zatrzymania zasłabł i karetką został przewieziony do szpitala. Jak przekazali jego obrońcy, w szpitalu, ze względu na stan zdrowia nie było możliwości porozumienia się z adwokatem, przez co nie doszło do skutecznego ogłoszenia mu zarzutów.

  1. Gigantyczny wyciek danych z firmy ubezpieczeniowej. Każdy miał do nich dostęp
  2. Sekielski odpowiedział Rydzykowi. Duchowny z Torunia może mieć problem
  3. Tusk zapowiada wielki powrót? Te słowa mówią wszystko
  4. Katarzyna Dowbor na zdjęciach sprzed 20 lat. Prowadząca „Nasz nowy dom” zmieniła się nie do poznania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *