29. urodziny Radia Maryja. Jest zawiadomienie do prokuratury. „Nikt nie stoi ponad prawem”

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus złożyła w poniedziałek rano zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełniania przestępstwa podczas obchodów 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Zdaniem posłanki podczas uroczystości mogły nie zostać zachowane obostrzenia epidemiologiczne.

Uroczystości związane z 29.rocznicą powstania Radia Maryja odbyły się 5 grudnia w Toruniu. W tym roku miały one charakter uroczystości kościelnej połączonej z mszą świętą.

Specjalny list do uczestników wydarzenia wystosował Prezydent RP Andrzej Duda. Przeczytał go minister Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

– Pośród zgiełku współczesnego świata nie brakuje przekłamań, manipulacji i fałszywych obietnic. Orężem przeciw nim jest prawda i dobre słowo. Z takim przekonaniem Radio Maryja pełni swoją społeczną służbę – napisał prezydent.

Podczas uroczystości obecni byli również ministrowie rządu Zjednoczonej Prawicy. Swoje przemowy wygłosi ministrowie Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak.

29. rocznica powstania Radia Maryja. Jest zawiadomienie do prokuratury

Dziś, dwa dni po wydarzeniu, zawiadomienie do prokuratury złożyła posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Jej zdaniem w Toruniu mogło dojść do złamania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

– Nie może być tak, że pan Rydzyk, pan Błaszczak, pan Ziobro stoją ponad prawem. Nie może być tak, że w Polsce są równi i równiejsi. Nie może być tak, że łamane jest prawo przez ministra i pana prokuratora.

Pokazując zdjęcia z transmisji wydarzenia, pytała o to, dlaczego księża byli w świątyni bardzo blisko siebie i bez maseczek, dlaczego minister Mariusz Błaszczak oraz prokurator generalny Zbigniew Ziobro przemawiali bez maseczek na twarzy.

Teraz sprawę rozpatrzy prokuratura. Jeśli uzna, że doszło do złamania prawa, to będzie mogła wszcząć postępowanie karne.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r., w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie fale Radia Maryja przekraczają granice oceanu, dzięki czemu rozgłośnia jest odbierana także w wielu miejscach zamieszkałych przez Polonię. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio słyszalne jest praktycznie na całym świecie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

  1. Kaczyński dokonał niemożliwego? „Kukiz już podjął decyzję”
  2. Sekielski odpowiedział Rydzykowi. Duchowny z Torunia może mieć problem
  3. Tusk zapowiada wielki powrót? Te słowa mówią wszystko
  4. Andrzej Duda przerwał milczenie. Wysłał list do TK

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły