29. urodziny Radia Maryja. Jest zawiadomienie do prokuratury. “Nikt nie stoi ponad prawem”

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus złożyła w poniedziałek rano zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełniania przestępstwa podczas obchodów 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Zdaniem posłanki podczas uroczystości mogły nie zostać zachowane obostrzenia epidemiologiczne.

Uroczystości związane z 29.rocznicą powstania Radia Maryja odbyły się 5 grudnia w Toruniu. W tym roku miały one charakter uroczystości kościelnej połączonej z mszą świętą.

Specjalny list do uczestników wydarzenia wystosował Prezydent RP Andrzej Duda. Przeczytał go minister Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

– Pośród zgiełku współczesnego świata nie brakuje przekłamań, manipulacji i fałszywych obietnic. Orężem przeciw nim jest prawda i dobre słowo. Z takim przekonaniem Radio Maryja pełni swoją społeczną służbę – napisał prezydent.

Podczas uroczystości obecni byli również ministrowie rządu Zjednoczonej Prawicy. Swoje przemowy wygłosi ministrowie Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak.

ZOBACZ TAKŻE
J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

29. rocznica powstania Radia Maryja. Jest zawiadomienie do prokuratury

Dziś, dwa dni po wydarzeniu, zawiadomienie do prokuratury złożyła posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Jej zdaniem w Toruniu mogło dojść do złamania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

– Nie może być tak, że pan Rydzyk, pan Błaszczak, pan Ziobro stoją ponad prawem. Nie może być tak, że w Polsce są równi i równiejsi. Nie może być tak, że łamane jest prawo przez ministra i pana prokuratora.

ZOBACZ TAKŻE
Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. "Profesor Modzelewski miał rację"

Pokazując zdjęcia z transmisji wydarzenia, pytała o to, dlaczego księża byli w świątyni bardzo blisko siebie i bez maseczek, dlaczego minister Mariusz Błaszczak oraz prokurator generalny Zbigniew Ziobro przemawiali bez maseczek na twarzy.

Teraz sprawę rozpatrzy prokuratura. Jeśli uzna, że doszło do złamania prawa, to będzie mogła wszcząć postępowanie karne.

ZOBACZ TAKŻE
Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r., w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie fale Radia Maryja przekraczają granice oceanu, dzięki czemu rozgłośnia jest odbierana także w wielu miejscach zamieszkałych przez Polonię. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio słyszalne jest praktycznie na całym świecie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

  1. Kaczyński dokonał niemożliwego? „Kukiz już podjął decyzję”
  2. Sekielski odpowiedział Rydzykowi. Duchowny z Torunia może mieć problem
  3. Tusk zapowiada wielki powrót? Te słowa mówią wszystko
  4. Andrzej Duda przerwał milczenie. Wysłał list do TK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...