Tam bez wątpienia nie polecisz na wakacje. Do 45 krajów obowiązuje zakaz lotów z Polski [LISTA]

Rząd planuje do 25 sierpnia przedłużenie zakazu lotów do kilkudziesięciu krajów. Jak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów nie polecimy m.in do Rosji, Izraela i Stanów Zjednoczonych.

Zakaz ten ma związek z epidemią koronawirusa i jest przedłużeniem obecnego rozporządzenia, które wygaśnie z dniem 11 sierpnia 2020. Jak stwierdzono „konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie”.

Ograniczenie nie będą dotyczyły lotów, które zostaną wykonane m.in na zlecenie Prezesa Rady Ministrów oraz na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Lista państw objętych zakazem

Z terytorium Polski nie polecimy do państw takich jak: Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Rosja, Brazylia, Andora, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Suazi, Meksyk, Izrael, Katar, Kuwejt, Argentyna, Armenia, Azerbejdżan, Chile, Dominikana, Ekwador, Gabon, Gwatemala, Honduras, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Macedonia, Malediwy, Mołdawia, Panama, Peru, Republika Południowej Afryki, Salwador, Serbia, Singapur, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, Rumunia, Stany Zjednoczone Ameryki, Oman, Luksemburg, Boliwia, Bahamy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 809 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Na Mazowszu wirusa potwierdzono u 104 osób (czytaj więcej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *