Tam bez wątpienia nie polecisz na wakacje. Do 45 krajów obowiązuje zakaz lotów z Polski [LISTA]

Rząd planuje do 25 sierpnia przedłużenie zakazu lotów do kilkudziesięciu krajów. Jak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów nie polecimy m.in do Rosji, Izraela i Stanów Zjednoczonych.

Zakaz ten ma związek z epidemią koronawirusa i jest przedłużeniem obecnego rozporządzenia, które wygaśnie z dniem 11 sierpnia 2020. Jak stwierdzono „konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie”.

Ograniczenie nie będą dotyczyły lotów, które zostaną wykonane m.in na zlecenie Prezesa Rady Ministrów oraz na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Lista państw objętych zakazem

Z terytorium Polski nie polecimy do państw takich jak: Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Rosja, Brazylia, Andora, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Suazi, Meksyk, Izrael, Katar, Kuwejt, Argentyna, Armenia, Azerbejdżan, Chile, Dominikana, Ekwador, Gabon, Gwatemala, Honduras, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Macedonia, Malediwy, Mołdawia, Panama, Peru, Republika Południowej Afryki, Salwador, Serbia, Singapur, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, Rumunia, Stany Zjednoczone Ameryki, Oman, Luksemburg, Boliwia, Bahamy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 809 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Na Mazowszu wirusa potwierdzono u 104 osób (czytaj więcej).

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły