Powrót do powszechnego lockdownu. Jacek Sasin: nie ma mowy!

Statystyki dobowych zakażeń koronawirusem są bardzo niepokojące. Duże liczby zachorowań sprawiają, że społeczeństwo coraz poważniej zaczyna myśleć o powrocie rygorystycznych obostrzeń. Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin uspokaja, że „nie ma mowy o tym, by wrócić do powszechnego lockdownu”.

Myślę, że to jest rozwiązanie znacznie lepsze, wprowadzające mniejsze zamieszanie, mniejsze straty w gospodarce. Natomiast, oczywiście te działania, które podejmowaliśmy dot. wsparcia przedsiębiorców, ochrony miejsc pracy – przede wszystkim, bo zależy nam na tym, żeby nie wróciła plaga bezrobocia – będą kontynuowane – zapewnił wicepremier.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 809 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jest to liczba znacznie wyższa, niż ta, kiedy panowały najbardziej rygorystyczne ograniczenia.

Częściowymi restrykcjami zostały objęte poszczególne powiaty – o czym pisaliśmy w osobnym artykule (KLIK). Ograniczenia te nie dotyczą m.in zgromadzeń publicznych, salonów fryzjerskich czy transportu lotniczego. Zatem, czy tak na prawdę mają sens? Czas pokaże.

 

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły