Aktywistka LGBT trafi do aresztu. Włodzimierz Czarzasty interweniuje

Włodzimierz Czarzasty, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, stanął w obronie aktywistki LGBT Margot. Sąd w Warszawie skazał ją bowiem na dwa miesiące aresztu.

Kilka tygodni temu media obiegła informacja, że aktywistka LGBT Margot brała udział w ataku na furgonetkę Fundacja Pro-Prawo do Życia. Miała też wywrócić na ziemię jednego z wolontariuszy.

Osoby związane z jej środowiskiem sytuację postrzegały jednak zgoła inaczej. Twierdziły bowiem, że Margot, faktycznie atakując furgonetkę, sprzeciwiała się demonizowaniu przez działaczy Fundacji społeczności LGBT.

Koniec końców aktywistka została zatrzymana, a dziś pojawiła się informacja, że Sąd w Warszawie zdecydował o umieszczenie jej na dwa miesiące w areszcie.

W obronie działaczki stanął lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który zamieścił mocny wpis na Twitterze.

Margot trafi do aresztu. Włodzimierz Czarzasty staje w jej obronie

Czarzasty zamieścił na Twitterze wpis, w którym wyraził swoje oburzenie, w związku z aresztem dla Margot.

„Dwa miesiące więzienia dla Margot. Za poglądy. Za własne zdanie. Za niezależność. Za prawo do bycia sobą” – napisał. „To może dotknąć Twoją córkę lub syna. Dlaczego to zrobiono? Za awans? Za podwyżkę? Za dobre słowo zwierzchnika?” – dodał.

W dalszej części swojego wpisu podkreślił również, że politycy Lewicy już podjęli interwencję w tej sprawie. „Posłanki Lewicy i inni uczciwi ludzie interweniują. Po to są” – stwierdził.

Pod tweetem, który zamieścił Włodzimierz Czarzasty nie zabrakło oczywiście komentarzy. Również tych sprzeciwiających się opinii polityka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *