Helsińska Fundacja Praw Człowieka: „słowa A. Dudy odbieramy jako atak”

„Sprzeciwiamy się retoryce Prezydenta RP, która identyfikuje polskie władze z Polską” – taki komunikat można przeczytać na oficjalnym profilu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Komentarz ten odnosi się do ostatnich słów, które Andrzej Duda skierował w stronę Adama Bodnara.

Przypomnijmy, opinia Adama Bodnara, która dotyczyła sposobu zarządzania Polską, spotkała się z ogromnym niezadowoleniem Andrzeja Dudy. Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił uwagę na to, że Polska staje się powoli niedemokratycznym krajem. Dodał także, że coraz bardziej ignorowana jest zasada nadrzędności prawa UE.

Oburzający komentarz Prezydenta RP – jak brzmiał?

Na reakcję ze strony Prezydenta RP nie trzeba było długo czekać. Publicznie zarzucił Adamowi Bodnarowi antypolskie działania. Dodatkowo, zaznaczył, że zmiana Rzecznika Praw Obywatelskich jest sprawą pilną.

„W gruncie rzeczy szkoda, że Pan Adam Bodnar głosząc takie rzeczy, które w moim obiektywnym przekonaniu, są po prostu antypolskie i z punktu widzenia państwa – antypaństwowe, nie podaje żadnych faktów, które pozwalałyby tego typu tezy przedstawiać.”

Stanowisko w kwestii sporu między Prezydentem RP a Adamem Bodnarem zajęła Helsińska Fundacja Praw Człowieka, której członkowie są wyraźnie zaniepokojeni retoryką Andrzeja Dudy. Zarząd jednoznacznie stwierdził, że komentarz osoby na takim stanowisku jest nie tylko oburzający, ale także niesmaczny.

„Sprzeciwiamy się przy tym retoryce Prezydenta RP, która identyfikuje polskie władze z Polską” – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu

HFPC stwierdziła także, że same słowa można odebrać jako atak – nie tylko na Adama Bodnara, ale także na inne instytucje, które mają na uwadze praworządność.

Zamiast refleksji nad działaniami, które degradują państwo prawa i obniżają pozycję Polski na arenie międzynarodowej, słyszymy zupełnie nieuprawnione słowa krytyki wobec osób broniących praworządności. Postawa taka nie licuje z obowiązkami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności z obowiązkiem czuwania nad przestrzeganiem Konstytucji

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły