Błachowicz po raz pierwszy po zwycięstwie. Powiedział, co go zdziwiło u rywala

Jan Błachowicz obronił pas mistrzowski UFC w wadze półciężkiej. Polak pokonał Israela Adesanyę i ucieszył naszych kibiców. Po walce skomentował swój pojedynek.

To nie była łatwa walka dla Jana Błachowicza. Niepokonany dotąd Israel Adesanya postanowił mu bowiem bardzo trudne warunki. Dodatkowo mocno “okopał” Polaka używając lowkicków.

Ostatecznie Janek wytrzymał jednak mocne ciosy rywala i w dwóch ostatnich rundach skutecznie obalał Adesanyę. Następnie trzymał go w półgardzie, dzięki czemu zdobywał cenne punkty. To przyniosło efekt na koniec, gdy sędziowie przyznali mu zwycięstwo.

Po zakończonym pojedynku Jan Błachowicz skomentował swój sukces. W rozmowie z Joe Roganem opowiedział m.in. o tym, jak na chłodno postrzega swojego rywala, który sprawił mu nieco kłopotów w oktagonie.

ZOBACZ TAKŻE
Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. "Profesor Modzelewski miał rację"

Jan Błachowicz zabrał głos po walce

Już na samym wstępie swojej wypowiedzi Błachowicz przyznał, że oglądając Adesanyę w innych walkach, miał wrażenie, iż ten jest znacznie szybszy. Tymczasem w pojedynku z nim rywal nie prezentował aż takiej dynamiki. Dodał jednak, że Adesanya bije mocno, a każde jego uderzenie ma swoją wagę.

“Myślałem, że jest szybszy i uderza słabiej, ale okazało się odwrotnie, że jest nieco wolniejszy, ale jego ciosy mają swoją wagę – to jest to, czego się nie spodziewałem” – powiedział Janek.

ZOBACZ TAKŻE
Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. "Profesor Modzelewski miał rację"

Polak przyznał również, że wiedział, iż rywala można obalić. To zresztą pomogło mu ostatecznie wygrać z Adesanyą. “Wiedziałem, że dam radę go obalić. Wszyscy wiedzą, że jego parter nie jest tak dobry jak mój, musiałem więc poczekać na odpowiedni moment. Na początku starcia był za szybki i wiedział, że chcę go obalić, ale później on również się zmęczył, więc wiedziałem, że kluczem jest cierpliwość” – stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE
Wielka ściema Biedronki. Mnóstwo Polaków dało się nabrać

“Cieszę się z tego zwycięstwa bo jest jednym z najlepszych zawodników na świecie, a teraz ja będę najlepszy na świecie, bez podziału na kategorie wagowe. No i jestem pierwszy, który go pokonał więc życie jest piękne” – zakończył aktualny mistrz świata w wadze półciężkiej.

Cytaty za mmarocks.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...