Warszawa: stomatologia estetyczna. Jakie problemy z zębami rozwiąże? Odpowiadamy!

Kto powiedział, że zabiegi stomatologii estetycznej są przeznaczone tylko dla gwiazd z czerwonego dywanu? Bzdura! Każda osoba, która nie jest zadowolona z estetyki swoich zębów, może skorzystać z pomocy specjalistów. Stomatolog estetyczny pomoże zarówno w przypadkach drobnych niedogodności, jak i przy rozległych problemach. Dowiedz się więcej! 

Korekta uśmiechu dziąsłowego 

Gummy smile, czyli uśmiech dziąsłowy, to przypadłość, która nie wpływa na zdrowie zębów, dziąseł czy organizmu. Jest to jedna z cech urody, która jest dziedziczona po przodkach. O tym typie uśmiechu mówimy wtedy, kiedy podczas mówienia lub uśmiechu w znacznym stopniu odsłaniają się dziąsła (powyżej 2 mm). Gummy smile to dość powszechna przypadłość natury estetycznej. Nie u wszystkich osób staje się zmartwieniem, jednak większość pacjentów z tego powodu jest niezadowolona z wyglądu własnego uśmiechu. 

W rozwiązaniu tego problemu pomoże stomatologia estetyczna. Jedną z dostępnych możliwości jest gingiwektomia, czyli korekta przebiegu linii dziąseł podczas zabiegu mikrochirurgicznego. Przy użyciu lasera lub skalpela specjalista pozbywa się nadmiaru tkanki, formując nową linię dziąseł poprzez odsłonięcie większej części koron. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkadziesiąt minut. Również plastyka dziąseł ma na celu korektę, naprawę lub modyfikację konturu dziąseł. 

Estetyka zębów a diastema 

Dla jednych ogromna zaleta, dla innych wada wpływająca na obniżenie samooceny. Diastema to przerwa między górnymi jedynkami. Jest to problem estetyczny tylko wtedy, gdy odległość wynosi do 2 mm. Nie jest trudno się jej pozbyć. Stomatolog estetyczny może zaproponować niejedno rozwiązanie: bonding, licówki czy leczenie ortodontyczne. 

Pierwsza opcja, bonding, jest najtańszym sposobem na pozbycie się diastemy. W zabiegu wykorzystuje się kompozyt do korekty jedynek, by były bliżej siebie, a przerwa między nimi została zniwelowana. Nie jest to jednak rozwiązanie długoterminowe, bowiem efekt utrzymuje się przez kilka lat. Większą trwałość mają licówki, ale ich koszt jest znacząco wyższy. W pierwszej kolejności zaleca się skonsultowanie ze specjalistą, który zdiagnozuje przyczyny problemu i zaproponuje optymalne rozwiązanie. W niektórych przypadkach konieczne może się okazać kompleksowe leczenie, np. noszenie aparatu ortodontycznego. Na konsultację ze stomatologiem estetycznym w Warszawie możesz umówić się w klinice Dental Fraternity

Kosmetyka zębów – pożegnaj przebarwienia

Cieszącym się największym zainteresowaniem wśród pacjentów zabiegiem stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Mało kto może pochwalić się naturalnie białymi zębami, przeważająca większość osób ma zęby w kolorze kości słoniowej z odcieniem żółci lub lekkiej szarości. Dodatkowo na kolor zębów wpływają niektóre codzienne nawyki, np. picie kawy, herbaty czy palenie papierosów, oraz choroby i stosowane leki. Na szczęście dzięki nowoczesnym metodom wybielania posiadanie białego uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki. 

W zależności od wybranej metody można rozjaśnić zęby o kilka odcieni, od 2 do 9. Warto również pamiętać, że efekt nie jest trwały – zwykle utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy, w zależności od nawyków żywieniowych i dentystycznych. Najczęściej wybierana metoda to wybielanie nakładkowe lub wybielanie gabinetowe. To pierwsze charakteryzuje się tym, że pacjent dostaje dopasowane nakładki, które w domu samodzielnie wypełnia środkiem wybielającym i umieszcza na zębach. Z kolei druga opcja polega na nałożeniu na zęby chemicznego środka, którego utleniające działanie w połączeniu ze światłem specjalnej lampy sprawia, że zęby stają się jaśniejsze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *