Protest stowarzyszeń lokatorskich w Warszawie. Skandują: „Naprawić krzywdy wyrządzone lokatorom”

W Warszawie trwa protest lokatorów dotyczący dzikiej reprywatyzacji. Protestujący blokują ruch pojazdów przechodząc po pasach. Zgromadzenie zabezpiecza policja.

W al. Ujazdowskich odbywa się protest stowarzyszeń lokatorskich ws. dzikiej reprywatyzacji. Domagają się szybkiego wprowadzenia przepisów regulujących tę kwestię i chroniących ich mieszkania.

Na wysokości skrzyżowania z ulicą Wilczą protestujący przechodzą po pasach blokując ruch. Towarzyszą im głośno skandowane hasła: „Dość terroru wobec lokatorów!”, „Chcemy ustawy reprywatyzacyjnej!”.

Niosą w rękach transparenty z napisami: „Chcemy ustawy reprywatyzacyjnej”, „Kamienice zwrócone razem z lokatorami”, „Naprawić krzywdy wyrządzone lokatorom”.

W czerwcu do sejmu trafił projekt, który zakładał usprawnić procedurę przyznawania odszkodowań dla poszkodowanych lokatorów. Wprowadzono kilka poprawek, w tym te zaproponowane przez Lewicę. W lipcu nad projektem miał obradować Sejm, jednak temat ten został zdjęty z obrad.

Najbliższy termin obrad nad projektem zaplanowano na sierpień. Protest ma na celu usprawnić procedury i przyspieszyć wprowadzenie nowych przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *