Protest stowarzyszeń lokatorskich w Warszawie. Skandują: „Naprawić krzywdy wyrządzone lokatorom”

W Warszawie trwa protest lokatorów dotyczący dzikiej reprywatyzacji. Protestujący blokują ruch pojazdów przechodząc po pasach. Zgromadzenie zabezpiecza policja.

W al. Ujazdowskich odbywa się protest stowarzyszeń lokatorskich ws. dzikiej reprywatyzacji. Domagają się szybkiego wprowadzenia przepisów regulujących tę kwestię i chroniących ich mieszkania.

Na wysokości skrzyżowania z ulicą Wilczą protestujący przechodzą po pasach blokując ruch. Towarzyszą im głośno skandowane hasła: „Dość terroru wobec lokatorów!”, „Chcemy ustawy reprywatyzacyjnej!”.

Niosą w rękach transparenty z napisami: „Chcemy ustawy reprywatyzacyjnej”, „Kamienice zwrócone razem z lokatorami”, „Naprawić krzywdy wyrządzone lokatorom”.

W czerwcu do sejmu trafił projekt, który zakładał usprawnić procedurę przyznawania odszkodowań dla poszkodowanych lokatorów. Wprowadzono kilka poprawek, w tym te zaproponowane przez Lewicę. W lipcu nad projektem miał obradować Sejm, jednak temat ten został zdjęty z obrad.

Najbliższy termin obrad nad projektem zaplanowano na sierpień. Protest ma na celu usprawnić procedury i przyspieszyć wprowadzenie nowych przepisów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły