Krzysztof Bosak o rekonstrukcji rządu. Stawia wielki znak zapytania

Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji, skomentował zapowiadaną w mediach rekonstrukcję rządu Prawa i Sprawiedliwości. Polityk postawił jednocześnie duży znak zapytania.

Rekonstrukcja rządu PiS to jedynie kwestia czasu. Tak twierdzą media oraz politycy, którzy znają temat od kuchni. Mówił o tym również prezesa partii rządzącej, Jarosław Kaczyński.

“Chodzi o to, aby nie było tak jak jest dzisiaj, że pewne decyzji odnoszące się np. do spraw ochrony środowiska są w trzech różnych ministerstwach, bo to do niczego dobrego nie prowadzi” – tłumaczył decyzję o rekonstrukcji polityk. “Najważniejsze jest to, że procesy decyzyjne będą przebiegać szybciej i bardziej sprawnie. Na to właśnie liczymy” – dodawał.

Informację na temat planowanej rekonstrukcji podał również serwis tvp.info. Znalazł się w nim cytat politologa, który twierdzi, że zmniejszenie liczby resortów przyniesie duże oszczędności. “Na przykład likwidacja dwóch resortów to potężne oszczędności liczone w wielu milionach złotych” – uważa prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.

ZOBACZ TAKŻE
Biden szokuje pierwszymi decyzjami. Kobieta obejmie takie stanowisko po raz pierwszy w historii

Głos w tej sprawie zabrał jeden z liderów Konfederacji, Krzysztof Bosak, który zamieścił wpis na Twitterze.

Krzysztof Bosak o rekonstrukcji rząd. Stawia znak zapytania

Bosak wspomniane oszczędności stawia pod dużym znakiem zapytania. Uważa bowiem, że ten argument jest zdecydowanie nietrafiony.

ZOBACZ TAKŻE
Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Jakakolwiek zmiana struktury rządu nie da oszczędności na poziomie kilkudziesięciu milionów” – uważa polityk, który jeszcze niedawno ubiegał się o urząd Prezydenta RP. “Co więcej: sama zmiana liczby resortów, bez likwidacji konkretnych departamentów i zwolnień, w ogóle nie da oszczędności tylko wygeneruje niewielki wzrost kosztów” – dodaje.

Generalnie z budżetowego punktu widzenia liczba ministerstw jest niemal bez znaczenia (liczba urzędników w rządzie ma znaczenie), natomiast z praktycznego punktu widzenia powinna być nieduża, żeby nie było zbędnego tłoku na Radzie Ministrów i żeby rządzenie sprawnie szło” – podkreśla Krzysztof Bosak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...