IMGW ostrzega przed upałami. Będzie naprawdę gorąco!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w czwartek wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla 7 województw, w tym dla Warszawy i Mazowsza. Temperatura ma przekroczyć 30 stopni Celsjusza. 

Termometry w czasie upałów mogą wskazywać ponad 30 stopni. W nocy także będzie ciepło – miejscami temperatura będzie oscylować w okolicy 20 stopni.

Zaleca się, aby w tych najcieplejszych dniach pić dużo wody, nosić okrycie głowy a także lekką i przewiewną odzież. Podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu należy pamiętać, aby ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować odpowiednie kremy.

Nie zaleca się spożywania alkoholu, gdyż ten nadmiernie odwadnia organizm. Zabierając swoich pupili na przechadzkę, pamiętajmy by nie zostawiać ich w nagrzanym samochodzie.

Temperatura wewnątrz auta bardzo szybko osiąga wartości ponad 50 stopni, co jest śmiertelnie niebezpieczne dla zwierząt. Widząc podobne sytuacje reagujmy i nie pozostawajmy obojętni. W przypadku zaobserwowania takiego zdarzenia informujmy o tym służby porządkowe, a jeśli właściciel auta nie wraca – nie bójmy się ratować zwierzaka.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły