IMGW ostrzega przed upałami. Będzie naprawdę gorąco!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w czwartek wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla 7 województw, w tym dla Warszawy i Mazowsza. Temperatura ma przekroczyć 30 stopni Celsjusza. 

Termometry w czasie upałów mogą wskazywać ponad 30 stopni. W nocy także będzie ciepło – miejscami temperatura będzie oscylować w okolicy 20 stopni.

Zaleca się, aby w tych najcieplejszych dniach pić dużo wody, nosić okrycie głowy a także lekką i przewiewną odzież. Podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu należy pamiętać, aby ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować odpowiednie kremy.

Nie zaleca się spożywania alkoholu, gdyż ten nadmiernie odwadnia organizm. Zabierając swoich pupili na przechadzkę, pamiętajmy by nie zostawiać ich w nagrzanym samochodzie.

Temperatura wewnątrz auta bardzo szybko osiąga wartości ponad 50 stopni, co jest śmiertelnie niebezpieczne dla zwierząt. Widząc podobne sytuacje reagujmy i nie pozostawajmy obojętni. W przypadku zaobserwowania takiego zdarzenia informujmy o tym służby porządkowe, a jeśli właściciel auta nie wraca – nie bójmy się ratować zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *