Komunie Święte 2021. Ile pieniędzy włożyć do koperty?

Jeszcze w latach 80-tych i 90-tych szczytem marzeń dzieci, przystępujących do I Komunii Świętej, był zegarek Montana z wbudowanym kalkulatorem i stoperem lub Wigry 3, czyli kultowy jednoślad PRL-u. Teraz, najbardziej pożądane są sprzęty elektroniczne lub po prostu pieniądze.

Co prawda, w tym roku Komunie Święte będą odbywały się w nieco innym trybie niż dotychczas, ale nie zmienia to faktu, że goście będą musieli wybrać okazjonalny prezent. Od 15 maja możliwa będzie organizacja imprezy na zewnątrz – do 25 osób. Natomiast pod koniec miesiąca, liczba gości się zwiększy do 50 i będą mogli oni przebywać w lokalu.

300 złotych to za mało?

Wiele osób zastanawia się „ile włożyć do koperty?” i „jaki prezent dać na Komunię”. Niestety, jednoznacznych odpowiedzi na to pytanie nie ma. Wszystko zależy od typu relacji, która łączy gościa z dzieckiem, przystępującym do Komunii Świętej w 2021 roku oraz od możliwości finansowych.

Zazwyczaj, chrzestni decydują się na prezent o wartości 500 do 1500 złotych – wskazują wyniki ankiety internetowej

Zupełnie inną kwotę na prezent przeznaczają dziadkowie, chrzestni, a inną „zwykli goście”. Ci pierwsi, najczęściej wnuków obdarowują kwotą 400 – 500 złotych. Chrzestni decydują się na prezent o – nawet – 3-krotnie wyższej wartości. Natomiast pozostali goście przeznaczają na ten cel około 300 złotych.

Niemniej jednak, ostateczną decyzję „ile włożyć do koperty” warto też dopasować do zwyczajów panujących w rodzinie. Łatwo bowiem wprowadzić w zakłopotanie inne osoby swoją hojnością lub urazić skąpstwem.

W maju Polacy wydają olbrzymie kwoty z tej okazji. Warto wiedzieć, że cały ten biznes komunijny – bo tak można go nazwać – jest wart około 3 miliardów złotych – podaje jedno z czasopism

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *