Dramat na drodze. Nie żyje dziennikarz TVP

Dramatyczne informacje przekazał dziś gdański oddział TVP. Okazuje się, że nie żyje jeden z dziennikarzy stacji.

Smutne informacje przekazali na Facebooku pracownicy gdańskiego oddziału TVP. Jeden z dziennikarzy tej stacji, Piotr Świąc, stracił życie w wypadku samochodowym. Jego koledzy z redakcji są wstrząśnięci.

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną” – napisano na fanpage’u TVP Gdańsk.

„To się nie dzieje naprawdę (*) Pan Piotr był wspaniałym dziennikarzem i wielkim człowiekiem. Pamiętam jego materiały o szkolnictwie zawodowym. Przyjeżdżał do PSB jak ktoś nam bliski, jak przyjaciel. A przecież znaliźmy Go tylko z telewizji. Zawsze życzliwy, z poczuciem humoru, i z ogromną sympatią wprowadzał nas w nagrania aż mijał lęk i strach” – napisała Pani Renata.

Nie żyje dziennikarz TVP. Koledzy po fachu wstrząśnięci

Informację o tragicznej śmierci Piotra Świąca podał również dziennikarz RMF FM, Kuba Kaługa. „Smutna informacja o poranku. Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka TVP” – napisał w sobotę rano na Twitterze.

„Wielka strata. Piotr Świąc był w najwyższym stopniu profesjonalnym dziennikarzem. Szczere kondolencje dla Rodziny, Bliskich i całej Redakcji” – skomentowała Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. „Był naprawdę dobrym Człowiekiem, o ogromnej kulturze osobistej, wielkiej empatii, ciekawości świata i otwartości na ludzi. Życzliwym i sympatycznym. Trudno w to uwierzyć…” – dodała na Facebooku, pod wpisem opublikowanym przez TVP Gdańsk.

Piotr Świąc w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też „Wiadomości” w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy „Panorama”, „Forum Panoramy” i „Forum Gospodarcze”).

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły