Łomianki: 39-latek znalazł kartę płatniczą. Nie do wiary, co zrobił, zamiast ją oddać właścicielowi

Galeria Łomianki. Zwykły, styczniowy dzień. 39-letni mężczyzna, spacerujący galerią handlową, znajduje kartę płatniczą. Co w takiej sytuacji zrobiłaby uczciwa osoba? Zapewne przekazała znalezisko obsłudze galerii lub po prostu policji, która bez problemu znalazłaby właściciela karty. Ale mężczyzna, którego zatrzymali już policjanci ze Starych Babic (powiat warszawski) miał inne plany.

Karta płatnicza zgubiona przez nieuważną osobę już do niej wróciła. Lecz niestety nie bez przygód. Jak bowiem czytamy m.in. w serwisie TVN Warszawa, mieszkaniec gminy Łomianki, który znalazł kartę, postanowił zabawić się cudzym kosztem. 

Łomianki: 39-letni mężczyzna znalazł kartę płatniczą. Wydał kilka tysięcy złotych

Ustaliliśmy, że mężczyzna znalazł kartę w centrum handlowym w Łomiankach – przekują policjanci ze Starych Babic. Co jednak zrobił, zamiast zwrócić ją właścicielowi? Zapewne już się domyślacie: poszedł na zakupy. Kwota, którą zdążył wydać, jest niemała.

Funkcjonariusze twierdzą bowiem, że 39-latek “robił wielokrotnie zakupy na terenie województw mazowieckiego i podlaskiego płacąc za nie znalezioną kartą”. Szacują, że łączny koszt zakupów wyniósł blisko 3500 złotych. 

Gdy policjanci zatrzymywali mężczyznę, ten trzymał nienależącą do siebie kartę w portfelu. Był bardzo zaskoczony, że policja go namierzyła. – Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia karty kredytowej i 157 zarzutów kradzieży z włamaniem (za każdy zakup – red.) – poinformował Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...