Nieoczekiwana kłótnia w Platformie Obywatelskiej. Poszło o Donalda Tuska

Nieoczekiwana kłótnia ludzi związanych z Platformą Obywatelską. Poszło o słowa, które pod adresem Donalda Tuska wypowiedział były kandydat na urząd Prezydenta Katowic. – Świat Donalda Tuska, w którym on formułował swoje odpowiedzi na rzeczywistość, odszedł do lamusa – powiedział dla Interii Jarosław Makowski.

Jarosław Makowski od lat związany był z eksperckim zapleczem Platformy Obywatelskiej. Ostatnio ponownie został wybrany prezesem Instytutu Obywatelskiego, który jest politycznym think-tankiem PO. Instytut Obywatelski został założony w 2010 roku i od tego czasu prowadzi działalność naukową, edukacyjną i ekspercką.

Pierwszym prezesem instytutu był właśnie Jarosław Makowski. Tę funkcję ponownie objął we wrześniu 2020 roku. W międzyczasie startował w wyborach prezydenckich w Katowicach. W nich był kandydatem Koalicji Obywatelskiej, ale wyborów ostatecznie nie udało mu się wygrać. Dostał się jedynie do rady miejskiej.

Burza w Koalicji Obywatelskiej po słowach o Tusku

To on udzielił, szeroko dziś komentowanego wywiadu dla Interii. Wypowiedział się w nim m.in. o Donaldzie Tusku, co nie spodobało się niektórym politykom PO.

– Świat Donalda Tuska, w którym on formułował swoje odpowiedzi na rzeczywistość, właśnie odszedł do lamusa. Dziś potrzebujemy zupełnie innych odpowiedzi – powiedział Makowski.

– Paradoksalnie wyjazd Tuska, w moim odczuciu, czyni go człowiekiem, który porzucił przeszłość, by znów patrzeć w przyszłość. Podejrzewam, że sam by powiedział, że jego wypowiedzi z 2011 czy 2013 roku kompletnie nie pasują do dzisiejszej rzeczywistości – dodał.

Te słowa nie spodobały się niektórym politykom PO. Senator Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki dość ostro wypowiedział się na twitterze.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły