Nieoczekiwana kłótnia w Platformie Obywatelskiej. Poszło o Donalda Tuska

Nieoczekiwana kłótnia ludzi związanych z Platformą Obywatelską. Poszło o słowa, które pod adresem Donalda Tuska wypowiedział były kandydat na urząd Prezydenta Katowic. – Świat Donalda Tuska, w którym on formułował swoje odpowiedzi na rzeczywistość, odszedł do lamusa – powiedział dla Interii Jarosław Makowski.

Jarosław Makowski od lat związany był z eksperckim zapleczem Platformy Obywatelskiej. Ostatnio ponownie został wybrany prezesem Instytutu Obywatelskiego, który jest politycznym think-tankiem PO. Instytut Obywatelski został założony w 2010 roku i od tego czasu prowadzi działalność naukową, edukacyjną i ekspercką.

Pierwszym prezesem instytutu był właśnie Jarosław Makowski. Tę funkcję ponownie objął we wrześniu 2020 roku. W międzyczasie startował w wyborach prezydenckich w Katowicach. W nich był kandydatem Koalicji Obywatelskiej, ale wyborów ostatecznie nie udało mu się wygrać. Dostał się jedynie do rady miejskiej.

ZOBACZ TAKŻE
Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Burza w Koalicji Obywatelskiej po słowach o Tusku

To on udzielił, szeroko dziś komentowanego wywiadu dla Interii. Wypowiedział się w nim m.in. o Donaldzie Tusku, co nie spodobało się niektórym politykom PO.

– Świat Donalda Tuska, w którym on formułował swoje odpowiedzi na rzeczywistość, właśnie odszedł do lamusa. Dziś potrzebujemy zupełnie innych odpowiedzi – powiedział Makowski.

ZOBACZ TAKŻE
Biden szokuje pierwszymi decyzjami. Kobieta obejmie takie stanowisko po raz pierwszy w historii

– Paradoksalnie wyjazd Tuska, w moim odczuciu, czyni go człowiekiem, który porzucił przeszłość, by znów patrzeć w przyszłość. Podejrzewam, że sam by powiedział, że jego wypowiedzi z 2011 czy 2013 roku kompletnie nie pasują do dzisiejszej rzeczywistości – dodał.

Te słowa nie spodobały się niektórym politykom PO. Senator Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki dość ostro wypowiedział się na twitterze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...