Nieoczekiwana kłótnia w Platformie Obywatelskiej. Poszło o Donalda Tuska

Nieoczekiwana kłótnia ludzi związanych z Platformą Obywatelską. Poszło o słowa, które pod adresem Donalda Tuska wypowiedział były kandydat na urząd Prezydenta Katowic. – Świat Donalda Tuska, w którym on formułował swoje odpowiedzi na rzeczywistość, odszedł do lamusa – powiedział dla Interii Jarosław Makowski.

Jarosław Makowski od lat związany był z eksperckim zapleczem Platformy Obywatelskiej. Ostatnio ponownie został wybrany prezesem Instytutu Obywatelskiego, który jest politycznym think-tankiem PO. Instytut Obywatelski został założony w 2010 roku i od tego czasu prowadzi działalność naukową, edukacyjną i ekspercką.

Pierwszym prezesem instytutu był właśnie Jarosław Makowski. Tę funkcję ponownie objął we wrześniu 2020 roku. W międzyczasie startował w wyborach prezydenckich w Katowicach. W nich był kandydatem Koalicji Obywatelskiej, ale wyborów ostatecznie nie udało mu się wygrać. Dostał się jedynie do rady miejskiej.

Burza w Koalicji Obywatelskiej po słowach o Tusku

To on udzielił, szeroko dziś komentowanego wywiadu dla Interii. Wypowiedział się w nim m.in. o Donaldzie Tusku, co nie spodobało się niektórym politykom PO.

– Świat Donalda Tuska, w którym on formułował swoje odpowiedzi na rzeczywistość, właśnie odszedł do lamusa. Dziś potrzebujemy zupełnie innych odpowiedzi – powiedział Makowski.

– Paradoksalnie wyjazd Tuska, w moim odczuciu, czyni go człowiekiem, który porzucił przeszłość, by znów patrzeć w przyszłość. Podejrzewam, że sam by powiedział, że jego wypowiedzi z 2011 czy 2013 roku kompletnie nie pasują do dzisiejszej rzeczywistości – dodał.

Te słowa nie spodobały się niektórym politykom PO. Senator Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki dość ostro wypowiedział się na twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *