Koronawirus nie ustąpi tak szybko? Niepokojące słowa wirusologa

– Testuje się według określonych kryteriów – oznacza to, że mniej osób spełniało te kryteria i mniej osób zostało przetestowanych – mówi profesor Włodzimierz Gut. Z jego słów wynika, że mimo mniejszej ilości przypadków koronawirusa wcale nie możemy powiedzieć, że epidemia w ostatnich tygodniach osłabła.

Ostatni czas przyniósł wyraźny spadek nowych zakażeń koronawirusa w Polsce. Jeszcze na początku listopada liczba zakażonych niebezpiecznie galopowała do niespotykanych wcześniej rozmiarów. Szczyt przyszedł 7 listopada, kiedy to odnotowano 27 875 przypadków.

Z kolei najtragiczniejszy był dzień 25 listopada. Wtedy zmarło aż 674 z powodu współistnienia COVID-19 oraz z powodu samego COVID-u.

Od pewnego czasu obserwujemy spadek ilości zakażeń. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 430 nowych przypadkach zakażenia. Ostatniej doby wykonano ponad 35,8 tys. testów na koronawirusa, w tym 10,1 tys. antygenowych.

Koronawirus w Polsce. Co dalej z epidemią? Wirusolog odpowiada

Niestety, poinformowano również, że ponad pół tysiąca osób przegrało walkę z chorobą. Z raportu przedstawionego przez resort wynika, że ostatniej doby odnotowano 502 zgony chorych na COVID-19. W tej sytuacji głos zabrał wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

– Nie mamy 27 tys. przypadków, jak bywało niedawno. Ale z tego okresu mamy jeszcze zgony, bo osoba, u którego rozpoznano zakażenie, żyje przeciętnie po zachorowaniu dwa, trzy tygodnie – stwierdził dla Polskiej Agencji Prasowej.

Podkreślił również, że całkowite wyeliminowanie koronawirusa może być niemożliwe. – Zawsze może wrócić ze środowiska – jak nie ten, to inny koronawirus – zaznaczył.

Od początku epidemii w Polsce zakażonych zostało 1054273 osób.

  1. Robert Biedroń szybko usunął ten wpis. Ale niesmak pozostał
  2. Anna Lewandowska reaguje na ataki feministek. Te słowa przejdą do historii
  3. ZUS planuje rewolucję, „to będzie katastrofa”. Wiadomo już, kto zapłaci najwięcej!
  4. Mariusz Błaszczak: wojsko pomoże w organizacji szczepień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *