Warszawy nie stać na środki higieny intymnej dla uczennic

Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Warszawy Dorota Łoboda wystosowała wniosek do miasta stołeczego Warszawy o zakup podpasek i tamponów dla uczennic warszawskich szkół. Jak się później okazało, miasta na takie wydatki nie stać. 

Radna Koalicji Obywatelskiej Dorota Łoboda zauważyła problem, który dotyczy uczennic nie tylko warszawskich placówek edukacyjnych. Jak pokazują badania, co szósta dziewczynka opuszcza zajęcia lekcyjne, ponieważ nie było jej stać na zakup środków higieny intymnej.

Z problemem zgłosiła się do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, aby ten zapewnił  dostęp do bezpłatnych środków higieny intymnej. Radna argumentowała, że obecnie środki  znajdują się w gabinetach pielęgniarskich, a te nie zawsze są czynne przez cały czas.

Do złożonego wniosku ustosunowała się wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Stwierdziła, że tego typu zakupy powinny być finansowane ze środków prywatnych, a miasta na takie wydatki po prostu nie stać.

W tym wypadku pozostaje zgłosić się do dyrektorów konkretnych placówek o finansowanie i rozwiązanie problemu stołecznych (i nie tylko) uczennic.

 

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły