Sławomir Nitras nie gryzie się w język. „Bandytyzm”

Nie milką echa incydentu z udziałem przedstawicieli środowiska LGBT. Teraz głos w tej sprawie zabrał poseł Platformy Obywatelskiej, Sławomir Nitras.

Chodzi oczywiście o zdarzenie, do którego doszło w Warszawie. Tam aktywiści LGBT zawiesili tęczową flagę na pomniku Jezusa Chrystusa. Sytuacja wywołała wielkie oburzenie wśród społeczności katolickiej i stała się przedmiotem ogólnonarodowej dyskusji.

Huczą o tym media społecznościowe oraz tradycyjne. W sprawę mocno zaangażowała się również policja. Okazuje się bowiem, że osoby podejrzane o popełnienie tego czynu trafiły do aresztu. Funkcjonariusze ogłosili to za pośrednictwem Twittera.

„W związku z obrazą uczuć religijnych i znieważeniem warszawskich pomników, stołeczni policjanci do sprawy zatrzymali pierwsze osoby podejrzane. Trafiły one do policyjnego aresztu. Czynności trwają. Zatrzymanie pozostałych to jedynie kwestia czasu” – napisano na profilu „Policja Warszawa”.

Sławomir Nitras nie gryzie się w język. „Bandytyzm”

Komunikat policji wywołał ogromne kontrowersje w sieci. Oburzone są przede wszystkim środowiska lewicowe, które nie dają wiary w to, co się dzieje. Swoje trzy grosze dorzucają również politycy Platformy Obywatelskiej, którzy krytykują działania funkcjonariuszy.

Głos w tej sprawie zabrał m.in. jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków tej partii, czyli Sławomir Nitras. Parlamentarzysta udostępnił wspomniany wcześniej tweet warszawskiej policji i krótko go skomentował. Użył w tym celu jednak bardzo mocnych słów.

„Bandytyzm ubrał się w ornat sprawiedliwości” – napisał Nitras na swoim profilu społecznościowym.

Pod wpisem Nitrasa rozgorzała oczywiście ogromna dyskusja. „Policję nazwać bandytami to chyba trochę grubo panie Nitras” – napisał jeden z komentujących. „Jako kierowca miałem wiele razy kontakt z policją i złego słowa nie powiem na funkcjonariuszy. Jak coś zawiniłem to byłem tego świadomy, a oni widząc skruchę zawsze adekwatnie reagowali i nakładali najniższą karę. Patrząc na wasze reakcję widzę że najbardziej to was Sławek boli” – dodał Pan Paweł.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły