Sławomir Nitras nie gryzie się w język. „Bandytyzm”

Nie milką echa incydentu z udziałem przedstawicieli środowiska LGBT. Teraz głos w tej sprawie zabrał poseł Platformy Obywatelskiej, Sławomir Nitras.

Chodzi oczywiście o zdarzenie, do którego doszło w Warszawie. Tam aktywiści LGBT zawiesili tęczową flagę na pomniku Jezusa Chrystusa. Sytuacja wywołała wielkie oburzenie wśród społeczności katolickiej i stała się przedmiotem ogólnonarodowej dyskusji.

Huczą o tym media społecznościowe oraz tradycyjne. W sprawę mocno zaangażowała się również policja. Okazuje się bowiem, że osoby podejrzane o popełnienie tego czynu trafiły do aresztu. Funkcjonariusze ogłosili to za pośrednictwem Twittera.

„W związku z obrazą uczuć religijnych i znieważeniem warszawskich pomników, stołeczni policjanci do sprawy zatrzymali pierwsze osoby podejrzane. Trafiły one do policyjnego aresztu. Czynności trwają. Zatrzymanie pozostałych to jedynie kwestia czasu” – napisano na profilu „Policja Warszawa”.

Sławomir Nitras nie gryzie się w język. „Bandytyzm”

Komunikat policji wywołał ogromne kontrowersje w sieci. Oburzone są przede wszystkim środowiska lewicowe, które nie dają wiary w to, co się dzieje. Swoje trzy grosze dorzucają również politycy Platformy Obywatelskiej, którzy krytykują działania funkcjonariuszy.

Głos w tej sprawie zabrał m.in. jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków tej partii, czyli Sławomir Nitras. Parlamentarzysta udostępnił wspomniany wcześniej tweet warszawskiej policji i krótko go skomentował. Użył w tym celu jednak bardzo mocnych słów.

„Bandytyzm ubrał się w ornat sprawiedliwości” – napisał Nitras na swoim profilu społecznościowym.

Pod wpisem Nitrasa rozgorzała oczywiście ogromna dyskusja. „Policję nazwać bandytami to chyba trochę grubo panie Nitras” – napisał jeden z komentujących. „Jako kierowca miałem wiele razy kontakt z policją i złego słowa nie powiem na funkcjonariuszy. Jak coś zawiniłem to byłem tego świadomy, a oni widząc skruchę zawsze adekwatnie reagowali i nakładali najniższą karę. Patrząc na wasze reakcję widzę że najbardziej to was Sławek boli” – dodał Pan Paweł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *