Marcin Rola wściekł się na PiS. „ŻENADA”

Marcin Rola, dziennikarz telewizji wRealu24, opublikował mocny wpis na Twitterze. Skrytykował w nim rząd Prawa i Sprawiedliwości, w związku z decyzją o odwołaniu Defilady Wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Wczoraj w mediach wybrzmiała informacja, która mogła zaskoczyć część społeczeństwa. Okazało się bowiem, że Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu Defilady Wojskowej z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej.

„Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej” – podał we wtorek resort, na czele którego stoi Mariusz Błaszczak.

MON poinformował też, że decyzja zapadła po spotkaniu szefa resortu m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą. Jej głównym powodem były względy bezpieczeństwa związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. „Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tysięcy osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem” – napisano w komunikacie.

Jeszcze wcześniej w mediach pojawiały się artykuły sugerujące, by odwołać Defiladę. Dziennikarze podkreślali bowiem, że podobne decyzje zapadały również w innych europejskich państwach.

Marcin Rola wściekł się na PiS. Mocny wpis na Twitterze

Decyzja MON nie wszystkim przypadła do gustu. Wśród osób, które ją skrytykowały znalazł się m.in. dziennikarz telewizji wRealu24 Marcin Rola. Żurnalista, który od wielu prowadzi internetowe programy, zamieścił na Twitterze bardzo mocny wpis. Nie zostawił w nim suchej nitki na resorcie obrony narodowej.

Co ciekawe, dziennikarz zasugerował, że decydenci sugerowali się artykułem „Gazety Wyborczej”. Ta zamieściła bowiem tekst, w którym znalazła się informacja, że „MON nie boi się koronawirusa” i organizuje Defiladę. Rolę to oburzyło.

ŻENADA, Gazetka Wyborcza skrytykowała a ci odwołali jedyne co mieli na tę okazję…” – napisał Marcin Rola na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

Pod wpisem dziennikarza oczywiście zaroiło się od komentarzy. Wielu internautów podzielało jego opinię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *