Chuligańskie incydenty w stolicy. Czy tu jest bezpiecznie?

Atak nożownika nad Wisłą, złamany oczodół u przypadkowego przechodnia czy pobicie do nieprzytomności i kradzież portfela – to tylko nieliczne incydenty, które miały miejsce w ostatnim miesiącu w Warszawie.  Czy w stolicy jest bezpiecznie? 

Patrząc na statystyki i przyglądając się ostatnim zdarzeniom można odnieść wrażenie, że Warszawa staje się coraz bardziej niebezpieczna.

W ostatnim miesiącu doszło w tym mieście do kilku bardzo poważnych incydentów. W jednym z nich nożownik zaatakował 17-latka nad Wisłą. Nastolatek został dźgnięty nożem w szyję i w twarz. Policja oraz zrozpaczona matka poszukują sprawców, którzy do tej pory zostają nieuchwytni.

Innym razem agresywny 35-latek na Nowym Świecie zaatakował pięścią przechodzącą przypadkowo kobietę. Uderzenie było na tyle mocne, że złamał kobiecie oczodół, po czym próbował uciec z miejsca zdarzenia. Na szczęście policjanci szybko schwytali sprawcę. Znaleziono przy nim narkotyki, które jak stwierdził – zażywał przed zajściem.

Tylko na Nowym Świecie straż miejska odnotowała w lipcu aż 85 interwencji.

W związku z tym, w środę w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego miało się odbyć spotkanie, którego celem było poruszenie kwestii bezpieczeństwa w stolicy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły