W najbliższych dniach temperatury mogą spaść grubo poniżej zera. Do kiedy potrwa powrót wielkiej zimy?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnymi mrozami dla województwa mazowieckiego. Temperatury mogą osiągnąć nawet -17 stopni Celsjusza.

W najbliższych dniach zapowiada się wielki powrót zimy. Temperatury od kilku dni oscylują w okolicy kilku stopni poniżej zera. Niedługo jednak ma się to zmienić, a mróz będzie jeszcze bardziej siarczysty.

IMGW wydało ostrzeżenia dla województwa mazowieckiego przed silnym mrozem. Według informacji zawartych w komunikacie, temperatura na tym obszarze może sięgać nawet -17 stopni.

Na północy najchłodniej, w stolicy nieco cieplej

Alerty pogodowe dotyczą głównie północnej części województwa. Niesprzyjająca aura ma nieco oszczędzić centralną część i stolicę. Przeglądając pogodę długoterminową, można zauważyć, że w Warszawie dużo cieplej nie będzie.

Fot. google.com
Fot. google.com

W ciągu najbliższej nocy słupki termometrów mogą zatrzymać się na poziomie 13 stopni poniżej zera. Taka iście zimowa aura nie panowała na tym obszarze od kilku lat. Warto zauważyć jej plusy i korzystając ze słońca, wybrać się na „ciepły” spacer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *