Rząd częściowo luzuje kolejne obostrzenia pandemiczne. Sprawdź, co się otworzy

Rząd wraz z Ministerstwem Zdrowia luzuje kolejne ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Tym razem od 12 lutego zostaną otwarte kina teatry, hotele, a także stoki narciarskie i baseny.

Ośrodki kultury, hotele, stoki i baseny zostają otwarte

Szef rządu poinformował o otwarciu hoteli i miejsc noclegowych. Jedynym ograniczeniem będzie 50 proc. zajętych łóżek. Podobny rygor czekaja kina i teatry. Od połowy lutego instytucje te mogą zostać otwarte, jednak zapełnienie miejsc nie może przekraczać połowy dostępnych.

Aktywność sportowa na powietrzu jest dozwolona

Na konferencji poinformowano, że dopuszcza się aktywności sportowe wykonywane na świeżym powietrzu. Ponadto ogłoszono restrykcję, która ucieszy entuzjastów sportów wodnych oraz zimowych. Decyzją rządu w lutym zostaną otwarte baseny oraz stoki narciarskie. Zamknięte pozostają aquaparki.

 

Luzowanie obostrzeń jest czasowe

Wszystkie decyzje przedstawione na konferencji będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku (12 lutego). Otwarcie jest warunkowe, w formie umowy społecznej. Jeśli dojdzie do wzrostu zakażeń, wszystkie luzowania zostaną cofnięte. „COVID-19 jest nieprzewidywalny” – powiedział szef rządu.

Te branże pozostały zamknięte

Niestety w obecnej sytuacji rząd nie zdecydował się otworzyć branży, na których bardzo zależy Polakom. Zamknięte pozostają m.in. restauracje, siłownie oraz kluby fitness. Dodatkowo zamknięte pozostaje kilka branż, o ściśle sprecyzowanym kodzie PKD.

Więcej na temat obowiązujących obostrzeń pisaliśmy tutaj. https://warsawtimes.com/28012021,rzad-powoli-luzuje-obostrzenia-tylko-trzy-zmiany-w-dotychczasowych-restrykcjach/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *