Studniówka 2021 odwołana? Minister zabrał głos, pierwsze szkoły już podjęły decyzję

Wszystko wskazuje na to, że tradycyjne studniówki zostaną odwołane. Impreza maturzystów, która zawsze odbywała się na przełomie stycznia i lutego albo zostanie przeniesiona na wiosnę, albo w ogóle się nie odbędzie. Pierwsze szkoły już ogłosiły swoje informacje na ten temat.

Sytuacja pandemiczna w Polsce, choć delikatnie się poprawiła, to wciąż przynosi codziennie kilkanaście tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusa. W Polsce panuje częściowy lockdown, na którym najbardziej cierpią branże m.in. gastronomiczne i hotelarskie. Czyli te, które są nierozłącznie kojarzą się właśnie ze studniówkami.

Studniówka 2021. Wszystko wskazuje na to, że imprezy zostaną odwołane w całym kraju. Na razie nie ma odgórnych wytycznych, choć cały czas obostrzenia pozwalają na spotkania jedynie do pięciu osób.

Poszczególne szkoły jednak postanowiły nie czekać i już teraz informują o tym, że Studniówka 2021 się nie odbędzie. Tak chociażby zdecydowano już w województwie warmińsko-mazurskim.

Studniówka 2021. Studniówki w całej Polsce są odwoływane. Co z Warszawą?

Jak donosi Wyborcza Olsztyn, w niektórych szkołach to sami uczniowie zadecydowali o potrzebie odwołania imprez ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. Warto bowiem przypomnieć, że to często nie szkoły są organizatorami studniówek, a rady rodziców.

W sprawie studniówek głos zabrał już Dariusz Piontkowski. Były minister edukacji podkreślił, że na razie są bardzo poważne ograniczenia. – Dopóki nie zostaną one zdjęte w innych dziedzinach życia dla osób dorosłych, to także dotyczą również uczniów – skomentował w programie Newsroom Wirtualnej Polski.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Przełomowe informacje na temat szczepień. “Punkty w każdej gminie”

Wszystko wskazuje więc na to, że studniówki w Warszawie zostaną odwołane. Co w zamian? W niektórych szkołach pojawił się pomysł organizacji Balu Maturalnego, który miałby się odbyć w czerwcu, czyli już po egzaminach. Wszystko jednak będzie zależeć od sytuacji epidemicznej w Polsce.

  1. Adam Radziszewski z „Hotel Paradise” wygląda strasznie! Oto jego twarz po operacji
  2. Anna Lewandowska reaguje na ataki feministek. Te słowa przejdą do historii
  3. ZUS planuje rewolucję, „to będzie katastrofa”. Wiadomo już, kto zapłaci najwięcej!
  4. „Zakochani po uszy”. Przyszły tydzień pełen zawirowań. Wielki powrót Soni, wyjście Sylwii z więzienia i napaść seksualna na Marcina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *