Naukowcy alarmują. O tych objawach nikt nie mówi, a mogą wskazywać na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia donosi o kolejnych 1934 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. To delikatny spadek w stosunku do wczorajszego dnia, ale wciąż liczba diagnozowanych przypadków niepokoi. W międzyczasie pojawiły się też informacje od kilku naukowców, którzy twierdzą, że koronawirus może wykazywać objawy o których do tej pory się nie mówiło. Mogą pojawić się u każdego z nas.

Nowe objawy koronawirusa? Naukowcy zalecają czujność

Jak podaje od jakiegoś czasu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) do najczęstszych objawów koronawirusa zaliczamy ból głowy, kaszel, gorączkę oraz uczucie zmęczenia. Wśród rzadziej występujących objawów mogą pojawić się biegunka oraz utrata węchu lub smaku. Najpoważniejsze objawy COVID-19, które wymagają hospitalizacji to trudności z oddychaniem, ból lub ucisk klatki piersiowej czy utrata mowy i zaburzenia aparatu ruchu.

Co jakiś czas do mediów przedostają się też informacje od naukowców, czy wirusologów, które niekoniecznie pokrywają się z tym, co przekazuje WHO. Taki przypadek ma miejsce teraz. Choć Światowa Organizacja Zdrowia napomknęła o zachowaniu czujności przy nietypowych objawach zakażenia koronawirusem, to jednak sprawa nie została nagłośniona na tyle, aby dotrzeć do wszystkich. Dlatego alarm naukowców, którzy wskazują bardzo dokładnie na co także powinniśmy zwrócić uwagę.

Wśród nietypowych objawów koronawirusa znajdziemy przede wszystkim zmiany skórne. „Według naukowców częściej zmiany skórne występują dwukrotnie częściej u dzieci niż u dorosłych. Badacze mówią o wysypce, która najczęściej występuje na tułowie, łokciach, kolanach, a także na wewnętrznej stronie dłoni” – przekazała VIVA.

To jednak nie jedyna sytuacja, która powinna wzbudzić naszą czujność. „Naukowcy mówią także o zmianach podobnych do odmrożeń, pojawiających się na palcach u stóp, pokrzywce, której towarzyszy gorączka oraz rozsianych na tułowiu pęcherzykach. Specjaliści są zgodni, że występujące przy podstawowych objawach koronawirusa objawy dermatologiczne mogą w przyszłości okazać się ważnym czynnikiem przy diagnozowaniu Covid-19” – czytamy dalej.

Jak widać, warto mieć pod kontrolą wszystkie zmiany skórne. Choć występujące samodzielnie rzadko świadczą o koronawirusie. Jednak wówczas, kiedy zmianom skórnym towarzyszą także inne objawy wskazane przez WHO, warto skonsultować się z lekarzem. To właśnie opinia lekarza jest kluczowa, a jedyną metodą na sprawdzenie, czy rzeczywiście zaatakował nas koronawirus jest przeprowadzenie testu.

źródło: VIVA

  1. Jednorazowe maseczki nie zawsze są bezpieczne. Naukowcy pokazali raport
  2. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia. Jest podejrzany o zabójstwo żony
  3. Chciał okraść staruszkę. Widok, który zobaczył po otwarciu drzwi zapamięta do końca życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *