„Trochę Barcelony w Warszawie”. Piękne zdjęcie ze stolicy, aż trudno uwierzyć, że to w Polsce

Warszawa jest coraz bardziej nowoczesna. Rzadko można natknąć się na obiekty mogące wzbudzić nostalgię. A już na pewno trudno znaleźć takie, które budziłyby skojarzenia… z najpiękniejszymi, romantycznymi miastami Półwyspu Iberyjskiego.

[irp posts=”4577″ name=”50 najbardziej instagramowych” miast świata. Warszawa wysoko w prestiżowym rankingu”]

Spacerując po Warszawie widzimy głównie szklane wieżowce, inwestycje deweloperskie, niestety coraz rzadziej zieleń. Stare kamienice stanowią już rzadkość, ale w niektórych dzielnicach wciąż możemy je zobaczyć. Okazuje się, że są również miejsca, w których można by pomyśleć „o kurczę, czy to Barcelona”?

Trochę Barcelony w Warszawie – piękne zdjęcie krąży po sieci

Jeden z warszawskich dziennikarzy społecznych – Dominik Panek – zna stolicę jak mało kto. Chętnie ją również fotografuje. W Warszawie wciąż są jednak miejsca, które są w stanie zachwycić nawet rodowitych warszawiaków. Jedno z nich znajduje się w pobliżu Zamku Królewskiego. Wielu mieszkańców stolicy mogło nawet o nim nie wiedzieć.

„Trochę Barcelony w Warszawie” – podpisał zdjęcie Panek. I faktycznie – wąskie schodki prowadzące w górę pomiędzy ciasno osadzonymi budynkami budzą śródziemnomorskie skojarzenia. Absolutnie romantyczne miejsce. Gdzie dokładnie się znajduje?

O to, jak trafić w to klimatyczne miejsce, zapytał autora jeden z użytkowników Twittera.

W pobliżu Barbakanu, wchodzi się od strony Parku Fontann z tyłu Zamku Królewskiego – tłumaczy autor.

Mówimy zatem o okolicach jednego z najbardziej reprezentatywnych miejsc, jakimi może pochwalić się Warszawa. To jedno miejsce wciąż jednak nie zrobiło na Instagramie takiej kariery, jaka zapewne czeka je już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *