Sousa obejrzał mecze polskich drużyn na żywo. Opowiedział o wrażeniach, nie bawił się w dyplomację

Paulo Sousa, nowy selekcjoner reprezentacji Polski, obejrzał pierwsze mecze naszych zespołów na żywo. Portugalczyk podzielił się swoimi wrażeniami na temat gry zespołów z naszego kraju.

Paulo Sousa przyleciał do Polski, by obejrzeć mecze polskich zespołów na żywo. Najpierw zasiadł na trybunach stadionu w Poznaniu, gdzie przyjrzał się graczom Lecha oraz Rakowa Częstochowa. Dzień później udał się z kolei do stolicy. Tam oglądał z kolei mecz Legii z Piastem Gliwice.

Sousa musiał się nieco zawieść, szczególnie w przypadku Lecha Poznań. Zawodnicy, którzy chciał wziąć pod uwagę ustalając skład na zgrupowanie, zaprezentowali się dość słabo. Mowa tu m.in. Tymoteuszu Puchaczu czy np. Jakubie Kamińskim. Dobrą dyspozycję zaprezentował natomiast Kamil Piątkowski z Rakowa.

ZOBACZ TAKŻE
Stal Mielec ma nowego trenera. To Włodzimierz Gąsior

Jeżeli chodzi o mecz Legii z Piastem, to z pewnością mogła mu przypaść do gustu gra Bartosza Kapustki z ekipy “Wojskowych”, ale i Jakuba Świerczoka z zespołu prowadzonego przez Waldemara Fornalika.

Paulo Sousa opowiedział o wrażeniach po obejrzeniu meczów polskich drużyn

“Przede wszystkim to wielka przyjemność dla nas, by móc obejrzeć mecze na żywo. To dla nas bardzo ważne, ponieważ widzimy pewne aspekty, których nie dostrzeglibyśmy podczas innej analizy meczu. Widzimy też zachowania zawodników na murawie i ich wyczucie czasu” – powiedział selekcjoner cytowany przez Onet.pl.

ZOBACZ TAKŻE
Stal Mielec ma nowego trenera. To Włodzimierz Gąsior

Sousa nie bawił się w dyplomację i powiedział wprost gorzkie słowa o poziomie naszej ligi. “Jest też ogromna różnica w stosunku do pięciu najlepszych lig w Europie” – oświadczył.

Selekcjoner podkreślił jednak, że nadal zamierza kontynuować oglądanie meczów na żywo. “Przede wszystkim będę oglądał mecze na żywo i analizował grę zawodników. Spotkam się też z każdym działem reprezentacji. Obejrzymy tyle rozgrywek, ile to jest możliwe. Wszystko po to, by podejmować lepsze decyzje odnośnie zawodników. Mam nadzieję, że nie będzie już żadnych dodatkowych kontuzji w naszym zespole” – powiedział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...