Rozbój z „bronią” w ręku na Targówku. Sprawca został schwytany szybciej niż mógł podejrzewać

24-latek z Targówka kilka dni temu dokonał rozboju w lokalnym sklepie spożywczym. Jego łupem padała… paczka papierosów, którą przywłaszczył grożąc sprzedawczyni przedmiotem podobnym do pistoletu. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty.

Przy ulicy Budowlanej na Targówku, kilka dni temu, młody mężczyzna w jednym ze sklepów spożywczych zaatakował kasjerkę. Używając imitacji broni palnej zażądał wydania paczki papierosów. Gdy sprzedawczyni spełniła jego „prośbę”, młody mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.

Został schwytany po godzinie

Informacja o incydencie trafiła do funkcjonariuszy z warszawskiego Targówka. Policjanci zabezpieczyli zapis z monitoringu, co pozwoliło im dotrzeć do podejrzanego mężczyzny. Napastnik charakteryzował się bardzo specyficzną garderobą oraz nietuzinkową czapką – co też odnaleźli mundurowi w jego rzeczach.

Przestępcę ujęto w nieco ponad godzinę od dokonania czynu. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut rozboju. Ponadto postanowiono zastosować wobec mężczyzny dozór policyjny. Wymaga to od niego zgłoszenia się na komisariacie 2 razy w tygodniu. Za takowe przestępstwo może spędzić za kratkami nawet 12 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *