Kuźniar pisze „karykaturach człowieka”. Bosak nie wytrzymał

Wpis Jarosława Kuźniara, w którym nazwał dzieci z wadami „karykaturami człowieka”, odbił się szerokim echem w internecie. Głos w tej sprawie zabrał poseł Konfederacji, Krzysztof Bosak.

„Te Narodowe Płakanie dla matek, które zmusiliście do urodzenia karykatur człowieka będą w każdym województwie, mieście, gminie czy tylko przy resorcie niesprawiedliwości?” – napisał Jarosław Kuźniar na Twitterze.

Wpis Kuźniara odbił się szerokim echem w sieci. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Krzysztof Bosak, który zamieścił mocny wpis na Twitterze.

Kuźniar pisze o „karykaturach człowieka”. Krzysztof Bosak nie wytrzymał

Bosak zamieścił mocny wpis w odpowiedzi na słowa Kuźniara. „Panie Redaktorze @JaroslawKuzniar, na miano „karykatury człowieka” zasługuje nie niemowlę z niedoskonałym ciałem, ale -to nie uwaga do Pana ale uwaga ogólna- raczej dorosły, który nie rozwinął w sobie władz, które uważamy za specyficznie ludzkie, takich jak rozum, wola i sumienie” – napisał jeden z liderów Konfederacji.

Kuźniar wszedł w polemikę ze swoim dyskutantem i odpowiedział Bosakowi. „Ta „wola”, którą odebraliście kobietom? Ta wolna wolna? hmmm” – zapytał.

Do wpisu Kuźniara odniósł się również ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duchowny skomentował jego słowa za pośrednictwem Facebooka. Podobnie jak Bosak był oburzony.

„Nazwanie osób niepełnosprawnych „karykaturami człowieka” przypomina założenia niemieckiego narodowego socjalizmu, który takie „karykatury” skazywał na komory gazowe. Dotyczyło to też Żydów. Wystarczyło mieć semicki wygląd, aby trafić Auschwitz-Birkenau, Mauthausen – Gusen lub innego obozu zagłady” – napisał ksiądz.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły