Czarna seria przykrych incydentów przy Sokratesa trwa. To znów się tam wydarzyło

Do kolejnego potrącenia na przejściu dla pieszych doszło na skrzyżowaniu Sokratesa z ulicą Wólczyńską. Poszkodowana została 59-letnia kobieta, która została przetransportowana do szpitala. To nie pierwszy taki przypadek w tej okolicy.

Kobieta przekraczała jezdnię w wyznaczonym do tego miejscu. Z ustaleń wynika, ze kierowca prowadzący auto był trzeźwy. Poszkodowana z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Na miejscu pracowały trzy zastępy policji.

 Kolejny raz przy Sokratesa

To nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do podobnej sytuacji na tej ulicy. W 2019 roku kilkadziesiąt metrów dalej (przy ulicy Roentgena) doszło do tragedii, w której zginął młody mężczyzna. Po tym zdarzeniu doświetlono przejście oraz zainstalowano progi zwalniające.

Jak napisał w serwisie twitter ZDM: „wypadek na Sokratesa wydarzył się na skrzyżowaniu z Wólczyńską, wyposażonym w sygnalizację świetlną. Analogia do ul. Roentgena nie ma tu sensu”

Statystyki na drogach

W ubiegłym roku na warszawskich ulicach zginęły 44 osoby. Jak podano, to o 9 osób więcej niż w 2019. Warto przypomnieć, że wpływ na bezpieczeństwo ma nie tylko zarządca drogi, ale także każdy z uczestników ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *