Warszawa. W mieście pojawiły się kolejne ładowarki pojazdów elektrycznych. Znamy ich lokalizacje

Na kolejnych obiektach Parkuj i Jedź działają punkty ładowania pojazdów elektrycznych. To jedno z działań na rzecz promowania elektromobilności.  Dzięki temu kierowcy mają do dyspozycji już 26 punktów ładowania na dziewięciu parkingach zarządzanych przez Zarząd Transportu Miejskiego, zlokalizowanych w różnych częściach Warszawy.

Pierwsza ładowarka stanęła w grudniu 2017 roku na parkingu P+R Młociny I (cztery punkty ładowania). Później urządzenia pojawiały się w kolejnych obiektach: Młociny III (dwa punkty), Al. Krakowska (cztery punkty), Ursus Niedźwiadek (cztery punkty), Metro Stokłosy (dwa punkty).

Już wkrótce dojdą kolejne, właśnie kończone są przygotowania do uruchomienia ładowarek na P+R Metro Ursynów (dwa punkty ładowania) oraz przy metrze Wilanowska (cztery punkty).

Stacje ładowania będą także na kolejnych, nowo powstających parkingach, czyli P+R Warszawa Jeziorki i Warszawa Żerań. To jest już standard – także planowane przez nas nowe parkingi P+R Bródno i w Wesołej będą wyposażone w takie urządzenia.

Warszawa. Jeszcze więcej energii na parkingach P+R

– W ten sposób zachęcamy do korzystania z pojazdów zeroemisyjnych, bo to ma wpływ na poprawę jakości powietrza i zmniejszenie hałasu w mieście. Wnioski o zamontowanie ładowarek na parkingach P+R zgłaszali także kierowcy parkujący tam auta – przekazuje w komunikacie ZTM.

Ładowanie pojazdów jest bezpłatne. Użytkownicy pojazdów elektrycznych mogą również złożyć wniosek o wydanie Karty Eko, pozwalającej na pozostawianie aut o takim napędzie na parkingach P+R również na noc, np. na czas ładowania baterii.

Karty Eko są wydawane na dany samochód elektryczny, wyłącznie dla jednego parkingu P+R. Okres ich ważności to rok kalendarzowy.

Nowe ładowarki zaczęły działać w ostatnim tygodniu ubiegłego roku na parkingach:

  • P+R Połczyńska – stacja z dwoma punktami ładowania o mocy 22 kW każdy,
  • P+R Metro Marymont – dwie stacje z czterema punktami ładowania o mocy 22 kW każdy,
  • P+R Wawer SKM – stacja z dwoma punktami ładowania o mocy 22 kW każdy,
  • P+R Anin SKM – stacja z dwoma punktami ładowania o mocy 22 kW każdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *