Ostrołęka. Pijany jechał po chodniku, alkomat wskazał 4 promile

Tylko ogromne szczęście i bohaterska akcja jednego z policjantów sprawiła, że nikomu nic się nie stało. Kompletnie pijany mężczyzna poruszał się motorowerem po chodniku, po którym spacerowali także piesi. Do niewyobrażalnych scen doszło w Ostrołęce.

Pijany jechał po chodniku w Ostrołęce

„Szybka reakcja i spostrzegawczość funkcjonariusza ostrołęckiej drogówki w dniu wolnym od służby zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy. Policjant zauważył na jednej z głównych ulic Ostrołęki kierującego motorowerem, który jechał po chodniku powodując poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie oraz innych” – informuje podkom. Tomasz Żerański.

Policjant z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego wracał do domu, kiedy zauważył mężczyznę poruszającego się motorowerem po chodniku, w dodatku „zygzakiem”. Padło podejrzenie, że może być on pijany. Policjant nie wahał się długo i udaremnił dalszą jazdę, po czym zawiadomił swoich kolegów na służbie. Okazało się, że 38-latek ma w organizmie 4 promile.

To jednak nie koniec kłopotów dla pijanego kierowcy motoroweru. Policjanci sprawdzili jego kartotekę i okazało się także, że nie miał on prawa zasiadać za kierownicą żadnego pojazdu mechanicznego.

„Mężczyzna w ogóle nie powinien poruszać się po drodze jakimkolwiek pojazdem, ponieważ posiada orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wszystkie kategorie pojazdów. Zakaz został wobec niego orzeczony właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu” – przekazał podkom. Tomasz Żerański.

Niesforny kierowca noc spędził na izbie wytrzeźwień, a teraz czekają go konsekwencje nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *