Koronawirus atakuje na basenach. Odnotowano kolejne zakażenia w okolicach Warszawy

W ostatnich dniach znów niepokoi liczba zachorowań na COVID-19 w województwie Mazowieckim. Coraz bardziej prawdopodobna wydaje się także druga fala koronawirusa. Według specjalistów kluczowym momentem w walce z COVID-19 będzie początek sezonu grypowego. Wówczas polską służbę zdrowia czeka prawdziwy test. Tymczasem niepokojące informacje napływają spod Warszawy. Dodatni wynik testów odnotowano u dwóch pracowników miejskich pływalni w Józefowie oraz Ożarowie Mazowieckim.

Koronawirus atakuje na podwarszawskich basenach

Władze Józefowa i Ożarowa Mazowieckiego zdecydowały o tymczasowym zamknięciu pływalni miejskich po tym, jak w każdym z tym miejsc, u jednego z pracowników zdiagnozowano koronawirusa.

„Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. Ustalana jest lista osób, które mogły mieć kontakt z zakażonym pracownikiem” – poinformował w oficjalnym komunikacie Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim.

Pływalnia w Ożarowie Mazowieckim została zamknięta do odwołania. Podobna sytuacja spotkała basen w Józefowie, gdzie również u jednego z pracowników wykryto zakażenie.

„Wydałem polecenie natychmiastowego zamknięcia pływalni i hali sportowej. Pracownicy którzy mieli kontakt z zakażoną osobą zostali poinformowani o możliwości zakażenia i czekają na dalsze wytyczne sanepidu” – przekazał Marek Banaszek, burmistrz Józefowa.

Wiadomo też, że w Józefowie pięć osób, które miało kontakt z zarażoną osobą przebywa obecnie na kwarantannie.

Kiedy pływalnie zostaną otwarte, tego, póki co nie wiadomo. Zapewne władze Ożarowa Mazowieckiego, jak i Józefowa będą w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i wspólnie wypracują bezpieczne dla mieszkańców rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *