Koronawirus atakuje na basenach. Odnotowano kolejne zakażenia w okolicach Warszawy

W ostatnich dniach znów niepokoi liczba zachorowań na COVID-19 w województwie Mazowieckim. Coraz bardziej prawdopodobna wydaje się także druga fala koronawirusa. Według specjalistów kluczowym momentem w walce z COVID-19 będzie początek sezonu grypowego. Wówczas polską służbę zdrowia czeka prawdziwy test. Tymczasem niepokojące informacje napływają spod Warszawy. Dodatni wynik testów odnotowano u dwóch pracowników miejskich pływalni w Józefowie oraz Ożarowie Mazowieckim.

Koronawirus atakuje na podwarszawskich basenach

Władze Józefowa i Ożarowa Mazowieckiego zdecydowały o tymczasowym zamknięciu pływalni miejskich po tym, jak w każdym z tym miejsc, u jednego z pracowników zdiagnozowano koronawirusa.

„Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. Ustalana jest lista osób, które mogły mieć kontakt z zakażonym pracownikiem” – poinformował w oficjalnym komunikacie Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim.

Pływalnia w Ożarowie Mazowieckim została zamknięta do odwołania. Podobna sytuacja spotkała basen w Józefowie, gdzie również u jednego z pracowników wykryto zakażenie.

„Wydałem polecenie natychmiastowego zamknięcia pływalni i hali sportowej. Pracownicy którzy mieli kontakt z zakażoną osobą zostali poinformowani o możliwości zakażenia i czekają na dalsze wytyczne sanepidu” – przekazał Marek Banaszek, burmistrz Józefowa.

Wiadomo też, że w Józefowie pięć osób, które miało kontakt z zarażoną osobą przebywa obecnie na kwarantannie.

Kiedy pływalnie zostaną otwarte, tego, póki co nie wiadomo. Zapewne władze Ożarowa Mazowieckiego, jak i Józefowa będą w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i wspólnie wypracują bezpieczne dla mieszkańców rozwiązanie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły