Koronawirus atakuje na basenach. Odnotowano kolejne zakażenia w okolicach Warszawy

W ostatnich dniach znów niepokoi liczba zachorowań na COVID-19 w województwie Mazowieckim. Coraz bardziej prawdopodobna wydaje się także druga fala koronawirusa. Według specjalistów kluczowym momentem w walce z COVID-19 będzie początek sezonu grypowego. Wówczas polską służbę zdrowia czeka prawdziwy test. Tymczasem niepokojące informacje napływają spod Warszawy. Dodatni wynik testów odnotowano u dwóch pracowników miejskich pływalni w Józefowie oraz Ożarowie Mazowieckim.

Koronawirus atakuje na podwarszawskich basenach

Władze Józefowa i Ożarowa Mazowieckiego zdecydowały o tymczasowym zamknięciu pływalni miejskich po tym, jak w każdym z tym miejsc, u jednego z pracowników zdiagnozowano koronawirusa.

“Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. Ustalana jest lista osób, które mogły mieć kontakt z zakażonym pracownikiem” – poinformował w oficjalnym komunikacie Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim.

ZOBACZ TAKŻE
Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Pływalnia w Ożarowie Mazowieckim została zamknięta do odwołania. Podobna sytuacja spotkała basen w Józefowie, gdzie również u jednego z pracowników wykryto zakażenie.

“Wydałem polecenie natychmiastowego zamknięcia pływalni i hali sportowej. Pracownicy którzy mieli kontakt z zakażoną osobą zostali poinformowani o możliwości zakażenia i czekają na dalsze wytyczne sanepidu” – przekazał Marek Banaszek, burmistrz Józefowa.

ZOBACZ TAKŻE
J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Wiadomo też, że w Józefowie pięć osób, które miało kontakt z zarażoną osobą przebywa obecnie na kwarantannie.

Kiedy pływalnie zostaną otwarte, tego, póki co nie wiadomo. Zapewne władze Ożarowa Mazowieckiego, jak i Józefowa będą w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i wspólnie wypracują bezpieczne dla mieszkańców rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...