Borys Budka uderza w Sąd Najwyższy. „Wybory prezydenckie nie były uczciwe”

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka skomentował dzisiejszą decyzję Sądu Najwyższego o zatwierdzeniu wyników wyborów prezydenckich. Zdaniem Budki, wybory prezydenckie nie były uczciwe. Wskazał on kilka przykładów na potwierdzenie swojej tezy.

Borys Budka uderza w Sąd Najwyższy

Dzisiaj Sąd Najwyższy podjął uchwałę, stwierdzającą ważność wyboru Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Z wyborczym zwycięstwem Dudy, jak widać, nadal nie może pogodzić się część polityków opozycji. Wciąż pojawiają się głosy o nieuczciwości przeprowadzonego głosowania.

Do orędowników tej teorii dołączył Borys Budka, który w niezbyt dyplomatycznych słowach skomentował na Twitterze dzisiejsze orzeczenie Sądu Najwyższego.

„Wybory prezydenckie nie były uczciwe. Naruszono zasadę równości angażując media publiczne i aparat państwa po stronie Andrzeja Dudy. Nie były powszechne – zabrano możliwość głosowania tysiącom osób przebywającym za granicą. A dziś Sąd Najwyższy przeszedł nad tym do porządku dziennego. Wstyd” – napisał Borys Budka.

Pod wpisem rozpętała się prawdziwa burza, pomiędzy zwolennikami Platformy Obywatelskiej, a Prawa i Sprawiedliwości.

„W dzisiejszych czasach WSTYD ma na imię PLATFORMA OBYWATELSKA” – napisał ostro jeden z Internautów. Drugi z kolei odpowiedział Budce, „Wstyd to będzie, jak pójdziecie na zaprzysiężenie atrapy prezydenta, „wybranego” w tak nieuczciwy sposób”.

Wygląda więc na to, że wybory prezydenckie jeszcze przez pewien czas będą wywoływać sporo emocji – zarówno wśród polityków, jak i bacznych obserwatorów sceny politycznej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły