Artur Boruc zarobi krocie. Pojawiły się przecieki, ile dostanie za sezon gry w Legii

Po piętnastu latach Artur Boruc wraca na Łazienkowską. Bramkarz przeniósł się z angielskiego AFC Bournemouth do Legii Warszawa na zasadzie wolnego transferu. Boruc występował w ekipie „Wojskowych” w latach 2001-2005. Wszyscy zastanawiali się, jak wiele pieniędzy musiała wyłożyć Legia na kontrakt Boruca, aby ten zgodził się na powrót do PKO BP Ekstraklasy. Nowe światło na całą sprawę rzucił Piotr Koźmiński z Super Expressu.

Tyle zarobi Artur Boruc przy Łazienkowskiej?

Choć w zeszłym sezonie Premier League Artur Boruc nie wystąpił w żadnym meczu AFC Bournemouth, to w Warszawie wiążą z nim spore nadzieje. Boruc ma załatać dziurę, która powstała po odejściu Radosława Majeckiego. 40-letni golkiper swoim doświadczeniem ma pomóc Legii w awansie do fazy grupowej europejskich pucharów.

Artur Boruc to zadeklarowany Legionista. Wiele razy widziany był na Żylecie, gdzie wraz z innymi, najbardziej zagorzałymi kibicami „Wojskowych” dopingował piłkarzy Legii. Sam przez kilka sezonów reprezentował barwy stołecznej drużyny, a teraz po piętnastu latach rozłąki zdecydował się na powrót na Łazienkowską. Zarówno dla samego Boruca, jak i dla kibiców to olbrzymie przeżycie, o czym jedni i drudzy, powtarzają na każdym kroku.

Wielu fanów, nie tylko Legii, zastanawiało się, na jak duże zarobki może liczyć w PKO BP Ekstraklasie Artur Boruc. Rąbka tajemnicy uchylił Piotr Koźmiński z Super Expressu.

Koźmiński zauważył to, o czym kibice i eksperci mówią jednogłośnie, że to nie pieniądze były najważniejsze dla Boruca, a sentyment do Legii. Niemniej jednak Koźmiński zauważa także, że stołeczny klub z całą pewnością chciał docenić swoją legendę, oferując wysokie zarobki.

„Wydaje się, że ten kontrakt nowego-starego bramkarza klubu z Ł3 może oscylować między 300 a 400 tysięcy euro netto rocznie” – przekazał na łamach Super Expressu Piotr Koźmiński.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły