ZUS wydał oficjalny komunikat. Klienci są mocno rozczarowani decyzją

Każdy, kto planował wykorzystać piątkowy dzień na załatwienie formalności, może mocno się rozczarować. Pracownicy ZUS-u w tym dniu również nie będą wykonywać swoich obowiązków. Instytucja ma być zamknięta.

Boże Ciało to ustawowo dzień wolny od pracy. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków w piątek również nie pojawia się w pracy. Niektórzy sami proszą szefów o urlop, inne firmy właśnie w tym dniu decydują się na zrobienie przerwy w świadczeniu usług dla klientów (w wielu przypadkach jest to dzień wolny za 1 maja, który to w tym roku wypadł w sobotę).

Jak załatwić sprawy urzędowe w piątek?

ZUS będzie więc 04 czerwca nieczynny w całej Polsce. Klienci nie tylko nie będą mogli udać się do instytucji, ale również nie dodzwonią się na infolinię.

W pierwszy piątek czerwca w całym kraju nieczynne będą sale obsługi klientów ZUS, jak i również nie będzie działało Centrum Obsługi Telefonicznej – można przeczytać w oficjalnym komunikacie

Na szczęście, klienci, którzy pilnie będą musieli coś załatwić, będą mogli zrobić to za pomocą Internetu. Oczywiście, dotyczy to osób, które posiadają czynne konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Pozostali, którzy nie są zwolennikami załatwiania formalności online, będą musieli zaczekać do poniedziałku. Instytucje zaczną normalnie funkcjonować 07 czerwca.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły