Francuski piłkarz chce grać dla reprezentacji Polski. Ujawnił, czy kontaktował się z nim PZPN

Adrien Hunou, zawodnik Stade Rennais, zdradził, że chce występować w reprezentacji Polski. Francuz ma polskie korzenie.

O tym, że Adrien Hunou chce występować w polskiej reprezentacji mówił kilka miesięcy temu Ludovic Obraniak. Były gracz naszej kadry powiedział o tym wprost podczas jednego z wywiadów.

Sprawę podchwycił „Przegląd Sportowy”, który skontaktował się z napastnikiem, a ten zgodził się na wywiad. Podczas rozmowy przyznał, że faktycznie chciałby reprezentować barwy „biało-czerwonych”. Ujawnił także, że nie miałby kłopotów z uzyskaniem polskiego obywatelstwa, ponieważ z naszego kraju pochodzi jego babcia.

„Tak, chcę grać dla Polski. Moja babcia była Polką. Dopóki żyła, to bywałem w waszym kraju, bo mam tam rodzinę, mówiłem po polsku. Niestety babcia zmarła osiem lat temu” – oświadczył Adrien Hunou.

Adrien Hunou chce grać dla Polski. Czy PZPN się z nim kontaktował?

Hunou przyznaje, że jak dotąd był w Polsce zaledwie trzy-cztery razy. Nie ma także polskiego paszportu. „Na razie go nie mam, ale słyszałem od Obraniaka o możliwości gry dla Polski i pomyślałem: dlaczego nie?” – pyta.

Piłkarz Stade Rennais, który w tym sezonie strzelił cztery gole w osiemnastu meczach, zdradza, że na ten moment nie skompletował jeszcze wszystkich dokumentów niezbędnych do uzyskania paszportu, jednak jeżeli miałby możliwość gry w naszych barwach, zrobiłby to z przyjemnością.

Dziennikarze „Przeglądu Sportowego” chcieli dowiedzieć się również, czy z Hunou kontaktował się PZPN. Okazuje się, że nie. Francuz póki rozmawiał jedynie ze swoim agentem, który polecił mu, aby wybadał, czy polska kadra jest zainteresowana jego występami z orzełkiem na piersi.

„Nie, na ten temat rozmawiałem tylko z moim agentem. On doradził mi, abym najpierw sprawdził, czy selekcjoner w ogóle widzi mnie w drużynie. Tym wywiadem chciałbym zwrócić uwagę, że jestem zainteresowany grą w reprezentacji Polski” – podkreśla Francuz, który ma chrapkę na występy w biało-czerwonych barwach.

Jeżeli kadra zdecydowałby się na skorzystanie z usług Hunou byłby to kolejny Francuz z polskimi korzeniami, który zagra dla Polski. Wcześniej grali w niej Damien Perquis oraz Ludovic Obraniak. Bez większych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *