Francuski piłkarz chce grać dla reprezentacji Polski. Ujawnił, czy kontaktował się z nim PZPN

Adrien Hunou, zawodnik Stade Rennais, zdradził, że chce występować w reprezentacji Polski. Francuz ma polskie korzenie.

O tym, że Adrien Hunou chce występować w polskiej reprezentacji mówił kilka miesięcy temu Ludovic Obraniak. Były gracz naszej kadry powiedział o tym wprost podczas jednego z wywiadów.

Sprawę podchwycił „Przegląd Sportowy”, który skontaktował się z napastnikiem, a ten zgodził się na wywiad. Podczas rozmowy przyznał, że faktycznie chciałby reprezentować barwy „biało-czerwonych”. Ujawnił także, że nie miałby kłopotów z uzyskaniem polskiego obywatelstwa, ponieważ z naszego kraju pochodzi jego babcia.

„Tak, chcę grać dla Polski. Moja babcia była Polką. Dopóki żyła, to bywałem w waszym kraju, bo mam tam rodzinę, mówiłem po polsku. Niestety babcia zmarła osiem lat temu” – oświadczył Adrien Hunou.

Adrien Hunou chce grać dla Polski. Czy PZPN się z nim kontaktował?

Hunou przyznaje, że jak dotąd był w Polsce zaledwie trzy-cztery razy. Nie ma także polskiego paszportu. „Na razie go nie mam, ale słyszałem od Obraniaka o możliwości gry dla Polski i pomyślałem: dlaczego nie?” – pyta.

Piłkarz Stade Rennais, który w tym sezonie strzelił cztery gole w osiemnastu meczach, zdradza, że na ten moment nie skompletował jeszcze wszystkich dokumentów niezbędnych do uzyskania paszportu, jednak jeżeli miałby możliwość gry w naszych barwach, zrobiłby to z przyjemnością.

Dziennikarze „Przeglądu Sportowego” chcieli dowiedzieć się również, czy z Hunou kontaktował się PZPN. Okazuje się, że nie. Francuz póki rozmawiał jedynie ze swoim agentem, który polecił mu, aby wybadał, czy polska kadra jest zainteresowana jego występami z orzełkiem na piersi.

„Nie, na ten temat rozmawiałem tylko z moim agentem. On doradził mi, abym najpierw sprawdził, czy selekcjoner w ogóle widzi mnie w drużynie. Tym wywiadem chciałbym zwrócić uwagę, że jestem zainteresowany grą w reprezentacji Polski” – podkreśla Francuz, który ma chrapkę na występy w biało-czerwonych barwach.

Jeżeli kadra zdecydowałby się na skorzystanie z usług Hunou byłby to kolejny Francuz z polskimi korzeniami, który zagra dla Polski. Wcześniej grali w niej Damien Perquis oraz Ludovic Obraniak. Bez większych sukcesów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły