Chwile grozy w Parku Szczęśliwickim. Dwuletnie dziecko wpadło do stawu

We wtorek około godziny 14 policjanci z Ochoty wraz z żołnierzem przyczynili się do uratowania 2-letniej dziewczynki, która wpadła do jeziorka w Parku Szczęśliwickim. Podjęta przez mężczyzn reanimacja pozwoliła przywrócić dziewczynce funkcje życiowe.

Wyłowiona dziewczynka przebywała w parku z matką i dwójką rodzeństwa. Rodzina, jak co dzień wyszła na spacer. Matka, w pewnym momencie, straciła dziewczynkę z oczu. Sytuacja sprawiła, że kobieta wpadła w panikę. Wykrzykując jej imię próbowała znaleźć swoje dziecko. Nawoływania usłyszał przebywający w parku żołnierz. Bez zastanowienia postanowił sprawdzić, czy kobieta nie potrzebuje pomocy.

Zanim zdążył do niej dotrzeć, kobieta odnalazła córkę w stawie i wyciągnęła ją na brzeg. Okazało się, że dziewczynka wymagała podjęcia reanimacji. Żołnierz rozpoczął uciski klatki piersiowej. W międzyczasie, świadek zdarzenia wezwał na pomoc służby ratunkowe.

W miejscu zdarzenia jako pierwsi pojawili się policjanci. To oni przejęli i skutecznie zorganizowali akcję ratunkową. Bardzo profesjonalnie przeprowadzili reanimację – ściśle trzymając się algorytmów. Dzięki temu podtrzymali przy życiu 2-latkę, która po przybyciu na miejsce karetki, została przekazana wykfalifikowanemu personelowi.

Małe dziecko zostało przetransportowane do szpitala, gdzie podjęto niezbędne czynności i procedury ratownicze. Policjanci z kolei zostali w parku, celem ustalenia przyczyn zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *