Chwile grozy w Parku Szczęśliwickim. Dwuletnie dziecko wpadło do stawu

We wtorek około godziny 14 policjanci z Ochoty wraz z żołnierzem przyczynili się do uratowania 2-letniej dziewczynki, która wpadła do jeziorka w Parku Szczęśliwickim. Podjęta przez mężczyzn reanimacja pozwoliła przywrócić dziewczynce funkcje życiowe.

Wyłowiona dziewczynka przebywała w parku z matką i dwójką rodzeństwa. Rodzina, jak co dzień wyszła na spacer. Matka, w pewnym momencie, straciła dziewczynkę z oczu. Sytuacja sprawiła, że kobieta wpadła w panikę. Wykrzykując jej imię próbowała znaleźć swoje dziecko. Nawoływania usłyszał przebywający w parku żołnierz. Bez zastanowienia postanowił sprawdzić, czy kobieta nie potrzebuje pomocy.

Zanim zdążył do niej dotrzeć, kobieta odnalazła córkę w stawie i wyciągnęła ją na brzeg. Okazało się, że dziewczynka wymagała podjęcia reanimacji. Żołnierz rozpoczął uciski klatki piersiowej. W międzyczasie, świadek zdarzenia wezwał na pomoc służby ratunkowe.

W miejscu zdarzenia jako pierwsi pojawili się policjanci. To oni przejęli i skutecznie zorganizowali akcję ratunkową. Bardzo profesjonalnie przeprowadzili reanimację – ściśle trzymając się algorytmów. Dzięki temu podtrzymali przy życiu 2-latkę, która po przybyciu na miejsce karetki, została przekazana wykfalifikowanemu personelowi.

Małe dziecko zostało przetransportowane do szpitala, gdzie podjęto niezbędne czynności i procedury ratownicze. Policjanci z kolei zostali w parku, celem ustalenia przyczyn zdarzenia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły