Solidarna Polska zagłosuje przeciw PiS. Zbigniew Ziobro rozwiewa wątpliwości

Zbigniew Ziobro postanowił jasno zapowiedzieć, że jego formacja nie poprze głosowania w sprawie ustaleń z grudniowego szczytu Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że polski rząd zgodził się na powiązanie unijnych funduszy z tzw. praworządnością, ale cały mechanizm został obwarowany wieloma warunkami.

Premier Mateusz Morawiecki taki wynik unijnych negocjacji przedstawiał, jako sukces. Z jego argumentami nie zgadzał się jednak Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości już zapowiedział, że przy sejmowym głosowaniu, jego ugrupowanie opowie się przeciwko unijnemu porozumieniu.

– Ważąc konsekwencje, uznaliśmy, że zostaniemy w koalicji mimo fundamentalnej różnicy w sprawie ustaleń szczytu UE. Będziemy głosować w Sejmie zgodnie z własnym sumieniem i nie poprzemy tych ustaleń – powiedział dla „Naszego Dziennika”.

Zbigniew Ziobro: w sprawie ustaleń szczytu UE będziemy głosować zgodnie z własnym sumieniem

Zbigniew Ziobro postanowił odnieść się również do ostatniego sondażu Indicatora dla „Rzeczpospolitej”. Z badania wynika, że Solidarna Polska mogłaby samodzielnie wejść do Sejmu. Wynik partii przekroczył 5 punktów procentowych.

– Cieszę się, że Polacy doceniają naszą pracę i konsekwencję w obronie wartości, którym służymy. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy obronę suwerenności państwa polskiego. Zdecydowanie sprzeciwiamy się ideologii zagrażającej polskiej rodzinie, kulturze narodowej, tradycji chrześcijańskie – podkreślił Ziobro.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły