Solidarna Polska zagłosuje przeciw PiS. Zbigniew Ziobro rozwiewa wątpliwości

Zbigniew Ziobro postanowił jasno zapowiedzieć, że jego formacja nie poprze głosowania w sprawie ustaleń z grudniowego szczytu Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że polski rząd zgodził się na powiązanie unijnych funduszy z tzw. praworządnością, ale cały mechanizm został obwarowany wieloma warunkami.

Premier Mateusz Morawiecki taki wynik unijnych negocjacji przedstawiał, jako sukces. Z jego argumentami nie zgadzał się jednak Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości już zapowiedział, że przy sejmowym głosowaniu, jego ugrupowanie opowie się przeciwko unijnemu porozumieniu.

– Ważąc konsekwencje, uznaliśmy, że zostaniemy w koalicji mimo fundamentalnej różnicy w sprawie ustaleń szczytu UE. Będziemy głosować w Sejmie zgodnie z własnym sumieniem i nie poprzemy tych ustaleń – powiedział dla “Naszego Dziennika”.

Zbigniew Ziobro: w sprawie ustaleń szczytu UE będziemy głosować zgodnie z własnym sumieniem

Zbigniew Ziobro postanowił odnieść się również do ostatniego sondażu Indicatora dla “Rzeczpospolitej”. Z badania wynika, że Solidarna Polska mogłaby samodzielnie wejść do Sejmu. Wynik partii przekroczył 5 punktów procentowych.

ZOBACZ TAKŻE
Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca
ZOBACZ TAKŻE
Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

– Cieszę się, że Polacy doceniają naszą pracę i konsekwencję w obronie wartości, którym służymy. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy obronę suwerenności państwa polskiego. Zdecydowanie sprzeciwiamy się ideologii zagrażającej polskiej rodzinie, kulturze narodowej, tradycji chrześcijańskie – podkreślił Ziobro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...