Miejski Sylwester w Warszawie. Co z imprezą plenerową? Mieszkańcy dostali już odpowiedź

Warszawa. Już za niecały miesiąc Sylwester i zasadnym było pytanie: czy w tym roku odbędzie się miejska impreza? Czy uda się zorganizować miejską imprezę w czasach pandemii koronawirusa? Właśnie poznaliśmy odpowiedź na te pytania.

Miasto Stołeczne Warszawa w tym roku na pewno nie zorganizuje imprezy plenerowej z okazji nocy Sylwestrowej. Wszystko oczywiście ze względu na pandemię koronawirusa i panujące od kilku tygodni obostrzenia epidemiologiczne.

Przez ostatnich dziesięć lat miejski Sylwester w zasadzie był normą. Lokalizacje się co prawda zmieniały, ale frekwencja raczej zawsze dopisywała. Imprezy organizowane były na placu Konstytucji, placu Bankowym oraz w okolicach Stadionu Narodowego. Niejako tradycją było również to, że Ratusz współorganizował imprezę z telewizją TVN.

Sylwester w Warszawie. Impreza plenerowa została odwołana

– W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku miejski sylwester się nie odbędzie. Ta impreza będzie odwołana w tym roku. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie już inna sytuacja epidemiczna i uda się to zrekompensować – poinformowała Karolina Gałecka, rzecznik ratusza.

Tym samym tradycyjny koncert sylwestrowy zniknie z ramówki telewizji TVN. Podobnie uczynił Polsat, który w ostatnich latach współorganizować zabawę na Śląsku. Wciąż nie wiadomo za to, co z TVP. Sylwestra w Zakopanem nie będzie na pewno, ale prezes Jacek Kurski zapowiedział, że „Telewizja zawsze coś wymyśli, na pewno jakiś Sylwester w tym roku będzie”.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły