Miejski Sylwester w Warszawie. Co z imprezą plenerową? Mieszkańcy dostali już odpowiedź

Warszawa. Już za niecały miesiąc Sylwester i zasadnym było pytanie: czy w tym roku odbędzie się miejska impreza? Czy uda się zorganizować miejską imprezę w czasach pandemii koronawirusa? Właśnie poznaliśmy odpowiedź na te pytania.

Miasto Stołeczne Warszawa w tym roku na pewno nie zorganizuje imprezy plenerowej z okazji nocy Sylwestrowej. Wszystko oczywiście ze względu na pandemię koronawirusa i panujące od kilku tygodni obostrzenia epidemiologiczne.

Przez ostatnich dziesięć lat miejski Sylwester w zasadzie był normą. Lokalizacje się co prawda zmieniały, ale frekwencja raczej zawsze dopisywała. Imprezy organizowane były na placu Konstytucji, placu Bankowym oraz w okolicach Stadionu Narodowego. Niejako tradycją było również to, że Ratusz współorganizował imprezę z telewizją TVN.

Sylwester w Warszawie. Impreza plenerowa została odwołana

– W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku miejski sylwester się nie odbędzie. Ta impreza będzie odwołana w tym roku. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie już inna sytuacja epidemiczna i uda się to zrekompensować – poinformowała Karolina Gałecka, rzecznik ratusza.

Tym samym tradycyjny koncert sylwestrowy zniknie z ramówki telewizji TVN. Podobnie uczynił Polsat, który w ostatnich latach współorganizować zabawę na Śląsku. Wciąż nie wiadomo za to, co z TVP. Sylwestra w Zakopanem nie będzie na pewno, ale prezes Jacek Kurski zapowiedział, że „Telewizja zawsze coś wymyśli, na pewno jakiś Sylwester w tym roku będzie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *