Mateusz Morawiecki rozwiał wątpliwości. Szczepionka na COVID-19 nie będzie obowiązkowa

Mateusz Morawiecki potwierdził dziś, że szczepionka na koronawirusa w Polsce będzie bezpłatna i dobrowolna. – Nie będzie przymusu szczepienia się – podkreślił premier. Jak dodał, na szczepienie będzie można zarejestrować się nie wychodząc z domu.

Premier poinformował, że polski rząd zamówił 45 milionów dawek na szczepionki. Dodatkowo podkreślił, że są duże szanse na to, że szczepieniu w naszym kraju będzie można poddać się już w lutym 2021 roku. Jest to oczywiście termin przybliżony, który może się delikatnie opóźnić.

Mateusz Morawiecki zaznaczył również, że nasz kraj jest cały czas gotowy podpisać kolejne umowy i czeka jedynie na sygnał ze strony Komisji Europejskiej. Dodał także, że obecnie przygotowywany jest system logistyczny dotyczący szczepień.

ZOBACZ TAKŻE
Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Mateusz Morawiecki: szczepionki na koronawirusa będą dobrowolne

– Szczepionki będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe, przynajmniej większość z nich – mówił premier.

– Wirus ma swoje zasilanie, kiedy przenosi się z człowieka na człowieka. Szczepionka odcina tę możliwość w najlepszy możliwy sposób – tłumaczył. – Szczepienia to nie tylko powrót do normalności. Patrzmy też na szczepienia, jako mechanizm ochrony miejsc pracy – zaznaczył Morawiecki. – To nasz mur, nasze zapory przeciwko COVID-19. W ten sposób możemy go ostatecznie pokonać.

ZOBACZ TAKŻE
J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

– Proces szczepień będzie zorganizowany w prosty sposób: rejestracja online dla tych, którzy będą tego chcieli. Inni mogą zgłosić się metodami tradycyjnymi. Następnie zgłoszenie do punktu szczepień, pierwsza dawka szczepionki, a po 21 dniach druga.

ZOBACZ TAKŻE
Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. "Profesor Modzelewski miał rację"

Dzisiaj nadeszła także informacja, że Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie dopuściła do użycia opracowaną przez firmy Pfizer i BioNTech szczepionkę przeciw koronawirusowi. Szczepienia mogą się tam zacząć już od przyszłego tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...