Mateusz Morawiecki rozwiał wątpliwości. Szczepionka na COVID-19 nie będzie obowiązkowa

Mateusz Morawiecki potwierdził dziś, że szczepionka na koronawirusa w Polsce będzie bezpłatna i dobrowolna. – Nie będzie przymusu szczepienia się – podkreślił premier. Jak dodał, na szczepienie będzie można zarejestrować się nie wychodząc z domu.

Premier poinformował, że polski rząd zamówił 45 milionów dawek na szczepionki. Dodatkowo podkreślił, że są duże szanse na to, że szczepieniu w naszym kraju będzie można poddać się już w lutym 2021 roku. Jest to oczywiście termin przybliżony, który może się delikatnie opóźnić.

Mateusz Morawiecki zaznaczył również, że nasz kraj jest cały czas gotowy podpisać kolejne umowy i czeka jedynie na sygnał ze strony Komisji Europejskiej. Dodał także, że obecnie przygotowywany jest system logistyczny dotyczący szczepień.

Mateusz Morawiecki: szczepionki na koronawirusa będą dobrowolne

– Szczepionki będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe, przynajmniej większość z nich – mówił premier.

– Wirus ma swoje zasilanie, kiedy przenosi się z człowieka na człowieka. Szczepionka odcina tę możliwość w najlepszy możliwy sposób – tłumaczył. – Szczepienia to nie tylko powrót do normalności. Patrzmy też na szczepienia, jako mechanizm ochrony miejsc pracy – zaznaczył Morawiecki. – To nasz mur, nasze zapory przeciwko COVID-19. W ten sposób możemy go ostatecznie pokonać.

– Proces szczepień będzie zorganizowany w prosty sposób: rejestracja online dla tych, którzy będą tego chcieli. Inni mogą zgłosić się metodami tradycyjnymi. Następnie zgłoszenie do punktu szczepień, pierwsza dawka szczepionki, a po 21 dniach druga.

Dzisiaj nadeszła także informacja, że Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie dopuściła do użycia opracowaną przez firmy Pfizer i BioNTech szczepionkę przeciw koronawirusowi. Szczepienia mogą się tam zacząć już od przyszłego tygodnia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły