Donald Tusk zaczyna tracić grunt pod nogami? Wiele na to wskazuje

Bohaterem dnia w niemalże wszystkich ogólnopolskich mediach jest dzisiaj Donald Tusk. Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej a obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej trafił na nagłówki największych portali internetowych i gazet. Najpierw dziennikarze donieśli o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, które ma badać, jak wiele Tusk wiedział o działaniach Sławomira N. Później pojawił się kolejny news, dotyczący spektakularnej klęski Tuska w strukturach Europejskiej Partii Ludowej.

Donald Tusk na ustach wszystkich

Powiedzieć, że to czarne dni Donalda Tuska to za dużo. Aczkolwiek były Premier Rzeczypospolitej Polskiej i były przewodniczący Platformy Obywatelskiej przedstawiany jest dziś niekoniecznie w dobrym świetle.

Dziennikarze portalu wpolityce.pl dotarli do informacji świadczących o tym, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zainteresowało się związkami Donalda Tuska i Sławomira N. „Czy o korupcyjnych działaniach Sławomira N. mógł wiedzieć Donald Tusk? A może nie nadzorował odpowiednio swojej prawej ręki w rządzie? Te wątki i hipotezy także badają funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego” – czytamy we wskazanym wyżej portalu.

Doniesienia te potwierdził Stanisław Żaryn. „Mogę powiedzieć, że tego typu wątki i tezy oraz hipotezy są badane w śledztwie” – powiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych na łamach telewizji wPolsce.pl.

To jednak nie jedyna informacja, która sprawiła, że Donald Tusk znalazł się na czołówkach. O ile w przypadku CBA to tylko hipotezy i tak naprawdę wątpliwe wydaje się, by Tuskowi postawiono zarzuty, to druga kwestia nie jest już taka „kolorowa” dla byłego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk poniósł bowiem spektakularną klęskę w strukturach Europejskiej Partii Ludowej. Od dawna Tusk optował za tym, aby z partii wykluczono węgierski Fidesz. Tak się jednak nie stało. Pomysł Tuska został wyrzucony, delikatnie mówiąc, do kosza. To świadczy o jego słabnącej pozycji w Europejskiej Partii Ludowej, której przecież jest przewodniczącym.

„W EPP są partie, które nie mają problemu z tym, co Fidesz robi na Węgrzech i co proponuje jako kierunek zmian dla całej EPP” – skomentował tę decyzję Donald Tusk.

źródło: wpolityce.pl, wPolsce.pl, Super Express

  1. Koronawirus w reprezentacji Polski. Tym razem zakażony jest piłkarz
  2. Znany wirusolog nie zostawił suchej nitki na Ministerstwie Zdrowia. Z jego ust padły mocne słowa
  3. Rząd szykuje nowy program, będzie 1500 plus. Wiadomo już, komu się należy

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły