Radosław Sikorski reaguje na nowe doniesienia: „Czy polska policja jest już policją religijną?”

Radosław Sikorski w serwisie Twitter skomentował jedną z kolejnych „afer” rozdmuchanych przez siły opozycyjne. Były szef MSZ w rządzie PO-PSL uznał, że Policja w Polsce stała się „policją religijną”.

Bardzo duże emocje – jak zwykle zresztą – wzbudziły w Polsce obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Każda ze stron politycznego konfliktu forsuje swoje tezy, a także kolportuje w sieci rozmaite materiały uderzające w przeciwników.

Do tego nurtu przyłączył się również Radosław Sikorski. Tym razem „oberwała” polska Policja. Sikorskiemu wybitnie nie spodobał się fakt, że policjanci mieli zareagować na zgłoszenie i poprosić jednego z mieszkańców Warszawy o zdjęcie tęczowej flagi z balkonu, gdy ulicami maszerowali patrioci oddający hołd pamięci Powstańców.

Twitter: Radosław Sikorski atakuje polską Policję

Czy to prawda, Polska Policja? Staliście się już policją religijną? – zapytał na Twitterze Radosław Sikorski. Odniósł się bezpośrednio do wpisu, w którym ukazano policjantów przeprowadzających czynności w mieszkaniu ludzi, którzy dopuścili się prowokacji.

Były minister zapomniał chyba, że w razie zgłoszenia Policja po prostu musi przeprowadzić czynności. Warto zauważyć, że na doniesienia o opieszałych działaniach niektórych policjantów Sikorski reaguje z nie mniejszym oburzeniem. Jak ulał pasuje tutaj zatem powiedzenie „tak źle, i tak nie dobrze”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *