Wojciech Kowalczyk zagrał w meczu pod wpływem alkoholu. Zdradził, w którym

Wojciech Kowalczyk, były piłkarz m.in. Legii Warszawa i Betisu Sewilla, zdradził, że w jednym ze spotkań wystąpił pod wpływem alkoholu. Zdradził, w którym i po jakiej „dawce” zagrał.

Popularny „Kowal” był jednym z najbardziej imprezowych zawodników Legii Warszawa. Można to wywnioskować m.in. z jego autobiografii, którą przed laty napisał wspólnie z Krzysztofem Stanowskim.

W książce opisał liczne imprezy z udziałem graczy Legii w czasach, gdy piłkarze nie prowadzili się tak profesjonalnie, jak teraz. Pomimo tego Wojciech Kowalczyk był jednym z najlepszych polskich napastników. Cenił go m.in. świętej pamięci Janusz Wójcik, który podkreślał, że „Kowal” jest najlepszy „prosto z baru”.

Ostatnio były zawodnik m.in. Betisu Sewilla ujawnił, że w jednym spotkań w barwach Legii zdarzyło mu się zagrać pod wpływem alkoholu. Były piłkarz opowiedział o tym podczzas Q&A z Ligą Minus na kanale Weszło TV.

Wojciech Kowalczyk zagrał pod wpływem alkoholu. Ujawnił, w jakim meczu

Jeden z internautów podczas Q&A zadał pytanie skierowane do Wojciecha Kowalczyka. Chciał bowiem dowiedzieć się, czy „Kowal” zagrał kiedyś w mecz pod wpływem alkoholu. Były zawodnik Legii Warszawa przyznał, że faktycznie taka sytuacja miała miejsce.

Jak stwierdził doszło do tego w sezonie, gdy Legia Warszawa niespodziewanie broniła się przed spadkiem z ligi. „Wojskowi” ostatecznie się utrzymali, jednak stało się to pod koniec sezonu. Dzięki temu ostatni mecz z ŁKS-em Łódź rozgrywany był przysłowiową „pietruszkę”.

Wojciech Kowalczyk zdradził, że w przeddzień i w dniu meczu z Łodzianami piłkarze raczyli się trunkami wyskokowymi. Odpoczywali również w odkrytych basenach. „Kowal” mówi, że przed meczem z ŁKS-em wypił dwa piwa, a następnie stawił się na murawie. Co ciekawe, Legia – pomimo niezbyt profesjonalnego przygotowania ze strony piłkarzy – pokonała swoich rywali 1-0. Bramkę dla zespołu ze stolicy zdobył Dariusz Czykier, który – podobnie jak Kowalczyk – również słynął ze swojej przebojowości zarówno na boisku, jak i poza nim.

Całe Q&A możecie obejrzeć w linku, który znajdziecie poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *