Ten budynek może zwyciężyć w plebiscycie na najlepszy w Europie. Mowa o obiekcie w centrum Warszawy

Warszawski Pawilon Architektury – ZODIAK, został nominowany do bardzo prestiżowej nagrody im. Miesa van der Rohego. Oprócz tej perełki architektonicznej, o tytuł najlepszego budynku Europy ubiegać się będą także warszawskie stacje metra.

Budynek został otwarty w 2018 roku, po tym jak w wyniku modernizacji i inwestycji miejskiej zastąpił kawiarnię i dawny taras. Obecnie stanowi miejsce spotkań i wystaw. Jest swojego rodzaju oazą dla osób interesujących się architekturą. Oto najnowszy spot promocyjny tego budynku:

Po obejrzeniu filmu można stwierdzić jednogłośnie, że nieprzypadkowo znalazł się on na liście nominacji w tym prestiżowym konkursie. Taka perełka architektury w centrum stolicy, naprawdę robi wrażenie. Jedno jest pewne – warto pokazać go światu.

W zestawieniu konkuruje m.in. z nowymi stacjami metra 

Choć konkurs dotyczy „najlepszego budynku” to na liście 22. edycji znalazły się również nowo wybudowane stacje warszawskiego metra na Woli, Elektrownia Powiśle, a także kompleks biurowo-hotelowy P4 na Służewcu.

Wyłonienie finalistów odbędzie się w kilku etapach. W związku z trwającą pandemią finał zaplanowano dopiero na wiosnę 2022 roku. Wtedy w Barcelonie poznamy zwycięzcę i miejmy nadzieję, że będzie posiadał polskie korzenie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły