Ten budynek może zwyciężyć w plebiscycie na najlepszy w Europie. Mowa o obiekcie w centrum Warszawy

Warszawski Pawilon Architektury – ZODIAK, został nominowany do bardzo prestiżowej nagrody im. Miesa van der Rohego. Oprócz tej perełki architektonicznej, o tytuł najlepszego budynku Europy ubiegać się będą także warszawskie stacje metra.

Budynek został otwarty w 2018 roku, po tym jak w wyniku modernizacji i inwestycji miejskiej zastąpił kawiarnię i dawny taras. Obecnie stanowi miejsce spotkań i wystaw. Jest swojego rodzaju oazą dla osób interesujących się architekturą. Oto najnowszy spot promocyjny tego budynku:

Po obejrzeniu filmu można stwierdzić jednogłośnie, że nieprzypadkowo znalazł się on na liście nominacji w tym prestiżowym konkursie. Taka perełka architektury w centrum stolicy, naprawdę robi wrażenie. Jedno jest pewne – warto pokazać go światu.

W zestawieniu konkuruje m.in. z nowymi stacjami metra 

Choć konkurs dotyczy „najlepszego budynku” to na liście 22. edycji znalazły się również nowo wybudowane stacje warszawskiego metra na Woli, Elektrownia Powiśle, a także kompleks biurowo-hotelowy P4 na Służewcu.

Wyłonienie finalistów odbędzie się w kilku etapach. W związku z trwającą pandemią finał zaplanowano dopiero na wiosnę 2022 roku. Wtedy w Barcelonie poznamy zwycięzcę i miejmy nadzieję, że będzie posiadał polskie korzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *