Kilka sposobów na pandemiczną nudę w stolicy. Sprawdź propozycje, nie tylko na weekend

Zniesione od początku lutego restrykcje dały nieco więcej możliwości na spędzenie wolnego czasu. Od poniedziałku można nie tylko wybrać się na zakupy do galerii, ale także spędzić miło dzień w jednym z muzeów lub w galerii sztuki.

Od pierwszego lutego w związku z luzowaniem rządowych obostrzeń otwarte zostały m.in. galerie handlowe i muzea. W związku z tym wszystkie osoby przepadające za stacjonarnym „shoppingiem” mogą wybrać się na zakupy do swoich ulubionych sklepów.

To nie wszystko

Entuzjaści sztuki i muzeów także odetchnęli z ulgą. Od lutego mogą bezstresowo wybrać się do swoich ulubionych miejsc. Co ciekawie, wiele muzeów przygotowało z tej okazji specjalne wystawy niedostępne wcześniej, które mają zachęcić do ich odwiedzenia.

Muzea w Warszawie

Oto kilka propozycji, dla osób szukających rozrywki w tych ciężkich, pandemicznych czasach:
Zamek królewski w Warszawie – gdzie w tym roku odbywają się obchody Wielkiego Jubileuszu 50-lecia odbudowy;

Muzeum Narodowe – czynne codziennie, od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10 do 18; w niedzielę 7 lutego – wstęp BEZPŁATNY!

Muzeum Łazienki Królewskie  – czynne od 2 lutego;

Muzeum Powstania Warszawskiego  – 5 lutego otwarcie nowej wystawy pt. „Streng / Włodarski”;

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – dostępna nowa, nieznana publiczności wystawa „Dziedzictwo”; otwarcie 4 lutego – wstęp BEZPŁATNY!

… i wiele innych.

Zachowano wszelkie środki bezpieczeństwa

Zawiedzenie odbywa się z zachowaniem rygoru sanitarnego. W muzeach może przebywać jedna osoba na 15 m. kw. Na całym terenie panuje obowiązek zasłaniania ust i nosa. Wszystko to dla bezpieczeństwa zwiedzających. Muzea, jak i osoby zwiedzające po tak długim czasie są spragnione takiej rozrywki. W przypadku wybrania tej formy spędzenia wolnego czasu, pamiętajmy jednak o zdrowym rozsądku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *