Kancelaria Premiera zamieściła grafikę ilustrującą „ryzyko zarażenia koronawirusem” w różnych miejscach. Takiej reakcji się nie spodziewali

Na stronach rządowych we wtorek pojawiły się grafiki ilustrujące „ryzyko zarażenia koronawirusem w zależności od lokalizacji”. Internauci bardzo szybko dostrzegli, że za projektem, może kryć się rządowa propaganda.  Swoją frustrację przelewają na forach internetowych.

Na zamieszczonej grafice możemy ocenić ryzyko zakażenia wirusem z podziałem na lokalizacje. Wymieniono w niej m.in. restauracje z obsługą kelnerską, centra fitness, hotele i  restauracje – które znajdują się na czele. Niżej w stawce zamieszczono kościoły, gabinety lekarskie i sklepy. Najniżej uplasowały się stacje benzynowe i apteki.

Badania nie są polskie

Badania pochodzą z zagranicznego artykułu, który jak ocenia jedna z internautek – nie zostały poprawnie przetłumaczone. Swoje zastrzeżenia adresuje już do samego tytułu.

Źródło: facebook.com
Źródło: facebook.com

Inni zaś krytykują sam fakt zapożyczenia badania. – Ludzie wy nie macie specjalistów, którzy prowadzą jakiekolwiek badania dla Was?  – pisze jedna z nich.

Pojawiają się też osoby, które próbują te badania podważyć. Jak się okazuje nie są odosobnione, zbierając pod swoim wpisem mnóstwo pozytywnych reakcji.

Źródło: facebook.com
Źródło: facebook.com

Na temat grafiki powstało już wiele memów, które prześmiewczo podchodzą do prezentowanych wyników.

Kancelaria Premiera wypuściła infografikę na temat transmisji covida bazującą na artykule z Nature. Dotarliśmy do wersji…

Opublikowany przez Min’s Table Wtorek, 2 lutego 2021

Jak piszą: „to jeden wielki kabaret”.

Tak pół żartem, pół serio Kancelaria Premiera , a więc nasz Wódz? opublikował „coś” ciekawego, ale sami spójrzcie??…

Opublikowany przez Polska Noc Kabaretowa Wtorek, 2 lutego 2021

Pomijając kwestię prawdziwości i prawidłowości badań, z dnia na dzień można zauważyć ogromny spadek zaufania do prezentowanych faktów. Ludzie coraz mniej wierzą w to, co jest prezentowane na temat pandemii. Jednak, jak można traktować poważnie coś, co wiele razy mijało się z prawdą. Wnioski nasuwają się same.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *