Kolęda w Warszawie. Nic nie będzie jak dawniej, Archidiecezja wydała komunikat

Kolęda w Warszawie. Tradycyjna kolęda nieodłącznie kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia oraz z okresem następującym bezpośrednio po nim. W tym roku, z racji pandemii, to jednak nie będą już te same święta i ta sama kolęda.

1 grudnia Archidiecezja Warszawska postanowiła wydać komunikat i tym samym poinformować Wiernych, jak w tym roku wyglądać będzie kolęda. Komunikat wyjaśnia wszystkie wątpliwości.

W Warszawie kolęda co roku i tak wyglądała trochę inaczej, niż to było w zdecydowanej większości polskich miast. Warszawscy księża bowiem wyruszali z kolędą już w listopadzie, tuż po święcie Wszystkich Świętych. W tym roku tak się jednak nie stało. Oczywiście – z wiadomych dla wszystkich przyczyn.

Teraz Archidiecezja Warszawska postanowiła wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z tegoroczną kolędą. Jak się okazuje, o tym, w jakiej formie odbędzie się tzw. kolęda decydować będą proboszczowie poszczególnych parafii.

Kolęda w Warszawie. Archidiecezja rozwiewa wszystkie wątpliwości

Z komunikatu wynika, że proboszczowie mają się kierować „sytuacją w ich parafii, opiniami wiernych, możliwościami, a przede wszystkim obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi”.

O tym, w jakiej formie będzie przebiegała wizyta duszpasterska zdecydują sami proboszczowie.

Opublikowany przez Archidiecezja Warszawska Wtorek, 1 grudnia 2020

Archidiecezja proponuje kilka rozwiązań. – Pierwszą formą może być zapraszanie wiernych z wyznaczonej części parafii (np. bloku, sąsiedztwa) na wspólną Mszę św. w kościele, drugą – wizyta duszpasterska na zaproszenie parafian, zaś trzecią (zwłaszcza w parafiach wiejskich) – wizyta w tradycyjnej formie – czytamy w komunikacie.

Wszystko wskazuje więc na to, że tegoroczna kolęda i święta Bożego Narodzenia będą zupełnie inne od tych, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły