Kolęda w Warszawie. Nic nie będzie jak dawniej, Archidiecezja wydała komunikat

Kolęda w Warszawie. Tradycyjna kolęda nieodłącznie kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia oraz z okresem następującym bezpośrednio po nim. W tym roku, z racji pandemii, to jednak nie będą już te same święta i ta sama kolęda.

1 grudnia Archidiecezja Warszawska postanowiła wydać komunikat i tym samym poinformować Wiernych, jak w tym roku wyglądać będzie kolęda. Komunikat wyjaśnia wszystkie wątpliwości.

W Warszawie kolęda co roku i tak wyglądała trochę inaczej, niż to było w zdecydowanej większości polskich miast. Warszawscy księża bowiem wyruszali z kolędą już w listopadzie, tuż po święcie Wszystkich Świętych. W tym roku tak się jednak nie stało. Oczywiście – z wiadomych dla wszystkich przyczyn.

Teraz Archidiecezja Warszawska postanowiła wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z tegoroczną kolędą. Jak się okazuje, o tym, w jakiej formie odbędzie się tzw. kolęda decydować będą proboszczowie poszczególnych parafii.

Kolęda w Warszawie. Archidiecezja rozwiewa wszystkie wątpliwości

Z komunikatu wynika, że proboszczowie mają się kierować „sytuacją w ich parafii, opiniami wiernych, możliwościami, a przede wszystkim obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi”.

O tym, w jakiej formie będzie przebiegała wizyta duszpasterska zdecydują sami proboszczowie.

Opublikowany przez Archidiecezja Warszawska Wtorek, 1 grudnia 2020

Archidiecezja proponuje kilka rozwiązań. – Pierwszą formą może być zapraszanie wiernych z wyznaczonej części parafii (np. bloku, sąsiedztwa) na wspólną Mszę św. w kościele, drugą – wizyta duszpasterska na zaproszenie parafian, zaś trzecią (zwłaszcza w parafiach wiejskich) – wizyta w tradycyjnej formie – czytamy w komunikacie.

Wszystko wskazuje więc na to, że tegoroczna kolęda i święta Bożego Narodzenia będą zupełnie inne od tych, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *