Mecz otwarcia Euro 2020 – kto zagra? Impreza wystartuje w piątek o 21:00

Piłkarski świat czeka na inauguracyjne spotkanie UEFA Euro 2020. W meczu otwarcia, na Stadio Olimpico w Rzymie, Turcja zmierzy się z reprezentacją Włoch. Przed ekipą znad Bosforu niezwykle ciężkie zadanie.

Coraz mocniej odczuwamy klimat wielkiej piłkarskiej imprezy. Po raz kolejny będzie nam dane przeżywać turniej z udziałem biało-czerwonych. I znów mamy nadzieję, że tym razem nie damy plamy już w pierwszym meczu grupowym. Szanse na zgarnięcie pełnej puli mamy niemałe, bo w 1. kolejce zagramy ze Słowacją. Ale najpierw obejrzymy inne reprezentacje, m.in. wspomniany mecz otwarcia – Turcja – Włochy.

Mecz otwarcia Euro 2020 – kto zagra?

Spotkanie inaugurujące mistrzostwa Europy 2020, przełożone na 2021 rok – Turcja – Włochy – rozpocznie się w piątek 11 czerwca o godzinie 21:00.

Eksperci większe szanse dają głodnej sukcesu Italii. Dodatkowo przemawia za nimi to, że zagrają przed własną publicznością. Mają naprawdę mocny zespół, budowany pod kątem Euro 2020 przez kilka ostatnich lat. Nie oznacza to jednak, że Turcy nie mają szans. Bo ileż to już razy murowani faworyci dostawali srogą lekcję pokory już w 1. kolejce fazy grupowej? Liczymy zatem, że mecz otwarcia dostarczy nam ogromnych emocji.

Oprócz Włochów i Turków, w grupie A znalazły się ekipy Walii i Szwajcarii. Najmniejsze szanse na wyjście z grupy bukmacherzy dają zawodnikom z Wysp Brytyjskich. Lecz również i oni bez wątpienia marzą o sprawieniu niespodzianki, jak chociażby podczas Euro 2016. Dotarli wówczas aż do półfinału.

Polska grupa Euro 2020

Polacy natomiast – o czym zapewne wie już każdy kibic naszej kadry – w pierwszym meczu fazy grupowej zagrają ze Słowacją. Będzie to bardzo istotny mecz w kontekście walki o wyjście z grupy E. Później bowiem przyjdzie nam zmierzyć się z Hiszpanią, która – co by nie mówić – w ostatnich latach wybitnie nam nie leży.

Na koniec natomiast zostaje nam mecz przeciwko Szwedom. I tutaj tak naprawdę nie wiadomo, czego się spodziewać. Bo o ile liczymy na dobry wynik ze Słowacją, a co do meczu z Hiszpanią nie mamy większych złudzeń, o tyle ze Szwedami nie mierzyliśmy się od wielu lat. Trudno stwierdzić, jak nasza reprezentacja będzie radzić sobie z grającymi poukładany, wyrachowany futbol sąsiadami zza Bałtyku. Szacujemy, że 4 punkty zdobyte w grupie dadzą nam awans – jeśli nie z drugiego, to z trzeciego miejsca (co w tym turnieju jest możliwe).

Euro 2020 – wyniki, najnowsze informacje, reprezentacja Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *