Warszawa. Makabryczne znalezisko podczas prac przy Dworcu Zachodnim

Robotnicy pracujący przy Dworcu Zachodnim w Warszawie dokonali makabrycznego odkrycia. 30 grudnia odkryli oni kości. Na razie nie wiadomo, czy są one ludzkie.

Szczątki odkryto 30 grudnia podczas prac modernizacyjnych na ulicy Tunelowej w Warszawie. Gdy tylko robotnicy odkryli kości, na miejsce wezwali policję. Sprawą zajmuje się teraz grupa dochodzeniowo-śledcza z udziałem technika kryminalistyki.

Na razie nie wiadomo, jak długo szczątki były zakopane w ziemi i o jakiej liczbie kości mowa. Do odkrycia szczątków doszło w rejonie ulicy Tunelowej, czyli po północnej stronie torów kolejowych. Policja otrzymała zgłoszenie w tej sprawie kilkanaście minut po godzinie 12.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie, że podczas robót budowalnych znaleziono kości. Jesteśmy na miejscu zdarzenia i zabezpieczamy je. Zostanie tam skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadzi czynności z udziałem technika kryminalistyki – informuje Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV na Woli.

ZOBACZ TAKŻE
J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”
ZOBACZ TAKŻE
J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Już rozpoczęły się spekulacje, że mogą być to szczątki z czasów wojny. Są bowiem badacze, którzy twierdzą, że w okolicach Dworca Zachodniego w czasie wojny istniał obóz koncnetracyjny. Brakuje jednak na to historycznych dowodów, choć znajdujący przy skrzyżowaniu Brylowskiej z Prądzyńskiego skwer Pawełka i znajdujący się tam pomnik jest poświęcony ofiarom właśnie tego, domniemanego obozu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...