Warszawa. Makabryczne znalezisko podczas prac przy Dworcu Zachodnim

Robotnicy pracujący przy Dworcu Zachodnim w Warszawie dokonali makabrycznego odkrycia. 30 grudnia odkryli oni kości. Na razie nie wiadomo, czy są one ludzkie.

Szczątki odkryto 30 grudnia podczas prac modernizacyjnych na ulicy Tunelowej w Warszawie. Gdy tylko robotnicy odkryli kości, na miejsce wezwali policję. Sprawą zajmuje się teraz grupa dochodzeniowo-śledcza z udziałem technika kryminalistyki.

Na razie nie wiadomo, jak długo szczątki były zakopane w ziemi i o jakiej liczbie kości mowa. Do odkrycia szczątków doszło w rejonie ulicy Tunelowej, czyli po północnej stronie torów kolejowych. Policja otrzymała zgłoszenie w tej sprawie kilkanaście minut po godzinie 12.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie, że podczas robót budowalnych znaleziono kości. Jesteśmy na miejscu zdarzenia i zabezpieczamy je. Zostanie tam skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadzi czynności z udziałem technika kryminalistyki – informuje Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV na Woli.

Już rozpoczęły się spekulacje, że mogą być to szczątki z czasów wojny. Są bowiem badacze, którzy twierdzą, że w okolicach Dworca Zachodniego w czasie wojny istniał obóz koncnetracyjny. Brakuje jednak na to historycznych dowodów, choć znajdujący przy skrzyżowaniu Brylowskiej z Prądzyńskiego skwer Pawełka i znajdujący się tam pomnik jest poświęcony ofiarom właśnie tego, domniemanego obozu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły